Huawei MediaPad 10 FHD na rynku dopiero w październiku? - Tabletowo.pl

Huawei MediaPad 10 FHD na rynku dopiero w październiku?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Huawei MediaPad 10 FHD na rynku dopiero w październiku? Nowości Plotki / Przecieki

Na targach MWC 2012 w lutym firma Huawei zaprezentowała światu swój flagowy tablet: Huawei MediaPad 10 FHD. Jego rynkowa premiera była już wielokrotnie przesuwana. Początkowo mówiono, że będzie dostępny w czerwcu, później – że w sierpniu – jest już połowa tego miesiąca i wiele wskazuje na to, że na półkach sklepowych urządzenie to się pojawi jeszcze później. Według sklepu Cybersport, sprzedaż produktu rozpocznie się dopiero w pierwszej połowie października.

Jedno jest pewne: urządzenie jest już na ostatniej prostej przed rynkową premierą. Ostatnio przeszło przez ręce FCC, a nawet zadebiutowało w promocyjnym wideo. Coraz więcej mówi się na jego temat, a to daje nadzieję, że do sklepów trafi naprawdę już niebawem. Czy to będzie akurat październik – zobaczymy. Na stronie wspomnianego sklepu widnieje adnotacja, że „przybliżony czas dostawy” modelu to 11. października.

Kolejną kwestią jest cena tabletu. Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się – nieoficjalnie – że Huawei MediaPad 10 FHD może kosztować 385 euro. We wspomnianym sklepie sprzęt został wyceniony na 449 euro. Nie wiadomo jednak czy którakolwiek z tych opcji będzie miała odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Tablet MediaPad 10 FHD posiada czterordzeniowy procesor K3, ekran IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, 1GB RAM (choć wciąż nie wiadomo czy na pewno – początkowo miało być 2GB), 8GB pamięci wewnętrznej, akumulator o pojemności 6600 mAh, kamerkę 1,3 Mpix, Androida Ice Cream Sandwich oraz aparat o rozdzielczości 8 Mpix.

Przypomnijmy, że Huawei ma ambitny plan sprzedania trzech milionów sztuk tabletu MediaPad 10 FHD jeszcze w tym roku. Czy to się uda – przekonamy się w ciągu najbliższych miesięcy.

Dzięki marciza za podesłane info! ;)

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona