(fot. Andrzej Libiszewski)

Jeszcze więcej nowości od Huawei: MateBook X, MateBook 14 i słuchawki FreeBuds Pro

Podczas polskiej premiery smartfona Huawei P smart 2021 obejrzeliśmy jeszcze kilka produktów, które również w najbliższych dniach trafią na polski rynek. Portfolio Huawei wzbogaci się o dwa laptopy: MateBook X oraz MateBook 13 oraz słuchawki FreeBuds Pro.

Reklama

Notebooki Huawei MateBook dostępne są w naszym kraju już od kilku lat. Przez ten czas zdążyły sobie zaskarbić rzesze zwolenników, głównie za sprawą atrakcyjnego stosunku jakości do ceny (zwłaszcza MateBook D14) oraz wzorowej jakości wykonania i mocnym podzespołom (MateBook 13, MateBook X Pro). Teraz ofertę uzupełnią dwa kolejne urządzenia – MateBook 14 oraz MateBook X. Ich sztandarową cechą są niewielkie wymiary obudowy, w której udało się zmieścić wystarczająco dużo mocy, by stały się świetnymi, mobilnymi komputerami do pracy.

Huawei MateBook 14 – procesory AMD i atrakcyjna cena

Pierwszym z zaprezentowanych urządzeń jest Huawei MateBook 14. W obudowie o grubości 15,9 mm i wadze 1,49 kg, umieszczono jeden z najnowszy procesorów AMD – Ryzen 5 4600H oraz, w zależności od wybranej wersji, pamięć RAM 8 GB i dysk SSD 256 GB, albo 16 GB RAM i 512 GB SSD. MateBooka 14 wyposażono w wyświetlacz o proporcjach 3:2 i rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli. Stosunek wielkości wyświetlacza do całej konstrukcji notebooka to aż 90%, co sprawia, że mamy do czynienia z niezwykle kompaktowym laptopem.

Ciekawą innowacją, dostępną w notebooku Huawei MateBook 14, jest tag Huawei Share, który nie jest już odrębną naklejką, a został zintegrowany z touchpadem.

Huawei MateBook 14

Przedsprzedaż MateBooka 14 rozpoczyna się już 7 października i potrwa do 25 października. Dostępny będzie w cenie 3599 złotych (8 GB RAM, 256 GB SSD) albo 3999 złotych (16 GB RAM, 512 GB SSD). W ramach oferty przedsprzedażowej, nabywca otrzyma gratis plecak Huawei oraz zegarek Huawei Watch GT 2.

Huawei MateBook 14

Recenzję MateBooka 14 przeczytacie na łamach Tabletowo.pl już wkrótce.

Huawei MateBook X – ultramobilna wydajność

Kolejnym z zaprezentowanych notebooków jest Huawei MateBook X. Został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 13 cali, proporcjach 3:2 i rozdzielczości 3000 x 2000 pikseli, z pokryciem 100% palety sRGB. Za jego wydajność odpowiada procesor Intel Core i5-10210U, oraz 16 GB pamięci RAM i dysk SSD o pojemności 512 GB.

Huawei MateBook X

MateBook X dostępny będzie w dwóch, bardzo atrakcyjnych wizualnie obudowach: zielonej oraz srebrnej. Każda o grubości 13,6 mm i wadze mniejszej niż jeden kilogram. Mimo tak kompaktowych wymiarów, Huawei deklaruje, że MateBook X potrafi odtwarzać wideo na baterii nawet przez 9 godzin.

Huawei MateBook X

Cena MateBooka X to 6499 złotych. Podobnie jak MateBook 14, dostępny jest w przedsprzedaży w dniach 7-25 października, również z plecakiem i zegarkiem gratis.

Huawei MateBook X

Obydwa notebooki pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Microsoft Windows 10.

Huawei FreeBuds Pro – intrygujące słuchawki z ANC

Ofertę produktów Huawei uzupełnią również nowe słuchawki TWS – Huawei FreeBuds Pro. Producent informuje, że będą charakteryzowały się skutecznym mechanizmem ANC oraz bardzo wysoką jakością dźwięku. Zgodnie z zapowiedziami, mają pracować z dala od ładowarki nawet 30 godzin, a gdy już przyjdzie pora uzupełnienia energii, będzie to można zrobić zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo, w tym z wykorzystaniem ładowania zwrotnego w smartfonach.

Huawei FreeBuds Pro fot. Tabletowo.pl
Huawei FreeBuds Pro fot. Tabletowo.pl

Huawei FreeBuds Pro będą dostępne w przedsprzedaży w dniach 15-30 października, w cenie 849 złotych. Tutaj również nie zabraknie dedykowanego gratisu, a będzie nim opaska Huawei Band 4 Pro.

Huawei FreeBuds Pro

Recenzję Huawei FreeBuds Pro będziecie mogli przeczytać na naszych łamach jeszcze dziś.

Nowości od Huawei prezentują się ciekawie, zwłaszcza FreeBuds Pro i MateBook X. Dzięki nim, oferta marki będzie jeszcze bardziej kompletna niż do tej pory. Z pewnością zasługują na uwagę kupujących.