Huawei Mate Xs foldable smartphone
Huawei Mate Xs pierwszej generacji (fot. Huawei)

Nowe patenty pokazują, jak może wyglądać składany Huawei Mate X2

Huawei nie chce zostać w tyle za konkurencją w temacie składanych smartfonów. W sieci właśnie pojawił się patent Huawei Mate X2, który łudząco przypomina Galaxy Z Fold 2. Zwróćcie uwagę na ciekawy profil urządzenia.

Reklama

To będzie Huawei Mate X2?

Na stronie LetsGoDigital pojawiły się patenty, które mają przedstawiać nową wersję składanego smartfona Huawei, jakim ma być Huawei Mate X2. O tym, że bardziej przypomina Samsunga Galaxy Z Fold 2, niż swojego poprzednika, pisaliśmy już wcześniej. Patent pokazuje jednak, że będzie miał on bardzo ciekawy profil, inny niż w przypadku reszty składanych urządzeń.

Huawei Mate X2 ma, w przeciwieństwie do poprzednika, składać się do wewnątrz, a nie do zewnątrz. Dodatkowo nowy „składak” od chińskiej firmy ma mieć prostokątną wyspę z aparatami, podobną do tej, która znajduje się we wspomnianym wcześniej Samsungu. Samych aparatów ma być aż pięć. Uwagę przykuwa jednak profil obudowy omawianego urządzenia, który zwęża się na jednym z końców konstrukcji.

Patent przedstawiający Huawei Mate X2
Patent przedstawiający Huawei Mate X2 (fot. LetsGoDigital)

Co jeszcze możemy wyczytać z patentu? Smarfon od Huawei ma mieć zintegrowany czytnik linii papilarnych z przyciskiem zasilania, nad którym znajdują się przyciski głośności. Widzimy także „wycięcie” na aparaty w ekranie smartfona. Nie wiadomo jednak czy firma z Shenzen zastosuje pojedynczy czy podwójny obiektyw na froncie urządzenia.

Niestety układ, który pozwala na złożenie smartfona do wewnątrz ma pewne wady. Największą z nich, w stosunku do poprzednika, będzie na pewno jakość zdjęć selfie, które wcześniej były wykonywane głównym modułem aparatu. Teraz Huawei będzie musiał zastosować osobny aparat na przodzie urządzenia, który prawdopodobnie będzie miał gorszą jakość, niż główna jednostka z poprzednika.

Należy pamiętać, że patenty nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, a sam Huawei nie ogłosił jeszcze oficjalnie nowego składanego smartfona. Bazując jednak na samych zdjęciach patentu można wywnioskować, że firma z Państwa Środka chce znacznie poprawić błędy poprzednika. Niestety za tym może pójść jeszcze wyższa cena. Na razie jednak musimy poczekać na oficjalne ogłoszenie Huawei Mate X2, żeby móc wyrokować.