monitor Huawei Display
Huawei Display (źródło: Huawei)

Pierwszy monitor Huawei jest już dostępny w Europie. Cena nie przeraża

Przez nałożone przez Stany Zjednoczone sankcje, Huawei zaczyna umacniać ofertę innych urządzeń, bo smartfony (niestety) zejdą na drugi plan, choć wciąż będą generować niemałe przychody. Właśnie do sprzedaży w Europie trafił pierwszy monitor Huawei Display, który jest zapowiedzią większego nacisku na segment komputerów stacjonarnych.

Huawei Display zadebiutował w Chinach w listopadzie 2020 roku jako część zestawu, w skład którego wchodzi również komputer stacjonarny MateStation z procesorami AMD Ryzen. PeCet wciąż nie trafił do sprzedaży w Europie (i nie wiadomo, czy to się w ogóle stanie), ale za to monitor Huawei już tak.

Pierwszy monitor Huawei jest już dostępny w Europie

Huawei Display nie jest spektakularnym urządzeniem, na widok którego klientom opadnie szczęka, ale Huawei raczej o to nie chodziło. Mimo wszystko trzeba jednak przyznać, że wizualnie prezentuje się on bardzo okazale, ponieważ ekran wypełnia 90% powierzchni panelu przedniego (screen-to-body ratio). Udało się to dzięki zwężeniu ramek do absolutnego minimum – górna i boczne mają szerokość zaledwie 5,7 mm.

Sam wyświetlacz Full HD z matrycą IPS ma przekątną 23,8 cala i proporcje 16:9, więc jest doskonałą propozycją do pracy biurowej. Do grania też się oczywiście nada, aczkolwiek nie oferuje on dedykowanych gamingowi technologii, które sprawią, że wrażenia z rozgrywki będą zadowalające dla zapalonych graczy.

monitor Huawei Display
Huawei Display (źródło: Huawei)

Monitor Huawei Display oferuje standardową częstotliwość odświeżania obrazu, tj. 60 Hz, czas reakcji na poziomie 5 ms, kontrast 1000:1, jasność 250 nitów i 72% pokrycie palety kolorów NTSC. Jak przystało na matrycę IPS, kąty widzenia też są bardzo szerokie – 178°. Ponadto producent zastosował technologie, które eliminują migotanie obrazu i zmniejszają emisję niebieskiego światła.

Monitor Huawei Display można również odchylić do przodu i tyłu w zakresie od -5° do +22°, a także powiesić na ścianie przy pomocy uchwytu VESA 100×100. Ponadto urządzenie oferuje też po jednym złączu VGA i HDMI (w zestawie znajduje się 1,5-metrowy przewód z taką końcówką).

Monitor Huawei Display ma wymiary 538,5x425x170 cm i waży 4,05 kg. Producent informuje, że ramka okalająca ekran wykonana jest z aluminium, co dodaje urządzeniu elegancji.

Cena Huawei Display w Europie

Monitor Huawei Display trafił już do sprzedaży w Niemczech, gdzie trzeba za niego zapłacić 159 euro (równowartość ~715 złotych), aczkolwiek zamawiając go w przedsprzedaży, można skorzystać z kodu rabatowego i obniżyć cenę o 30 euro.

Producent przygotował też zestawy, dzięki którym można przy okazji dokupić MateDock 2 lub router WiFi AX3 w dużo niższych cenach (odpowiednio za 14 euro i 19 euro, zamiast – odpowiednio – 69 euro i 109 euro).