Huawei Mate 9 Porsche Design doczeka się również tańszej wersji

Huawei Mate 9 Porsche Design wygląda świetnie i gdyby nie astronomicznie wysoka cena (1395 euro!), na pewno sprzedawałby się jak ciepłe bułeczki. Chińczycy jednak nie powiedzieli przy okazji wczorajszej premiery wszystkiego, ponieważ okazuje się, że nie zamierzają przepuścić takiej okazji i szykują tańszy wariant tego modelu.

Nowa wersja na pewno pozbawiona zostanie dopisku Porsche Design. Można się domyślić, że to właśnie on sprawia, że cena osiągnęła poziom zawrotnych 1395 euro, czyli równowartość blisko 6000 złotych. Zapewne jednak Huawei wymyśli inny, aby jakoś odróżnić ten model od „podstawowego” Mate’a 9.

Według informacji, jakie udało się pozyskać przedstawicielowi serwisu Komputer Świat przy okazji wczorajszej premiery od jednego z pracowników Huawei, smartfon ma zostać zaprezentowany jeszcze w tym roku, chociaż na rynku zapewne pojawi się dopiero w przyszłym (najpierw Mate 9 Porsche Design musi się trochę „sprzedać”). Na razie nie jest znana cena tego modelu, ale na pewno będzie dużo niższa niż pierwowzoru.

Nie wiemy też jeszcze, jakie cięcia dokonają się w specyfikacji, ale możliwe, że zmniejszona zostanie ilość pamięci operacyjnej oraz tej, przeznaczonej na pliki użytkownika z – odpowiednio – 6GB i 256GB do – odpowiednio – 4GB i 64GB (ewentualnie 128GB, choć wątpię – wszystko jednak zależy od ceny, jaką chcą osiągnąć Chińczycy).

Huawei zapowiedział, że w ciągu dwóch najbliższych lat ma zamiar prześcignąć Apple i stać się drugim, największym producentem smartfonów na świecie. Wypuszczenie tańszej wersji Mate 9 Porsche Design na pewno mu w tym pomoże, ponieważ przykład Samsunga pokazuje, że klienci uwielbiają obustronnie zakrzywione wyświetlacze.

Źródło: Komputer Świat