Do właścicieli Huawei Mate 9: na horyzoncie pojawił się Android Oreo!

Nie bez powodów Huawei szukało w październiku beta testerów Androida Oreo wśród użytkowników Mate’a 9. Program testowych wersji oprogramowania zaowocował wydaniem wersji 8.0 na zeszłoroczne phablety producenta.

Na razie wdrażanie Androida Oreo 8.0 wraz z obsługą nakładki EMUI 8.0 rozpoczęło się w odległych Chinach, ale to oznacza tylko jedno: w najbliższych tygodniach aktualizacja powinna być dostępna w kolejnych regionach. Cieszą się też ci, którzy zainwestowali więcej grosza w ekskluzywną wersję Huawei Mate 9 Porsche Design – nowy system trafi również do nich.

Użytkownicy phabletów Huawei oczekują przede wszystkim nowej wersji nakładki EMUI. W jej ósmej edycji można znaleźć kilka funkcji dostępnych dotąd tylko dla właścicieli Mate 10 i Mate 10 Pro. Obecność cyfrowego asystenta albo możliwość połączenia smartfonu z telewizorem lub monitorem w celu rozszerzenia ekranu (tryb Projection), to rzeczy, których właściciele Mate 9 zazdrościli nabywcom najnowszych flagowców Huawei.

Huawei cały czas pracuje rzecz jasna nad aktualizacjami do modelu P10, ale ta jest jeszcze w fazie beta, więc jeśli czytamy tego newsa na ekranie pe-dziesiątki, to na razie wypada nam cieszyć się szczęściem innych, i uzbroić się w cierpliwość. Oreo wjedzie również i na ten model.

Zanim Android Oreo trafi na polskie sztuki Mate’a 9 może minąć nawet kilka tygodni, ale możemy być już pewni, że ten moment jest już bliżej niż dalej.

https://www.tabletowo.pl/2016/11/22/recenzja-opinia-test-huawei-mate-9/

źródło: myDrivers przez PhoneArena