Huawei logo

Huawei Mate 20 Pro na oficjalnych renderach. Potrójny aparat i notch potwierdzone

Premiera nowych smartfonów z serii Mate 20 zbliża się wielkimi krokami. Im mniej pozostało do dnia zapowiedzianej premiery, tym więcej szczegółów na temat urządzenia pojawia się w internecie. Dzisiaj nastał czas na trochę grafik – jesteście ciekawi, jak prezentuje się Huawei Mate 20 Pro na oficjalnych renderach?

Do oficjalnych grafik przedstawiających smartfony dotarł Roland Quandt z portali Winfuture.de, którego możecie już znać z… niemal niezawodnych przecieków na temat różnych urządzeń. Na grafikach pręży się przed nami Huawei Mate 20 Pro w trzech wersjach kolorystycznych – niebieskiej, czarnej oraz Twilight. Warto nadmienić, że w celu „ochrony źródła” treść na wyświetlaczach została podmieniona na dostępne w internecie oficjalne tapety.

Reklama

Nietrudno zauważyć, że wizerunek smartfona niespecjalnie odbiega od tego, który został nam przedstawiony przez tego samego leakstera niespełna tydzień temu. Huawei Mate 20 Pro jest jeszcze dla nas owiany tajemnicą – wiemy co prawda, że użyty zostanie tutaj procesor Kirin 980 (który, według przechwałek producenta, będzie szybszy niż Apple A12 Bionic). Oprócz tego – w gruncie rzeczy tylko to, co widzimy na zdjęciach. Podwójna dioda LED oraz trzy aparaty w całkiem estetycznym, kwadratowym układzie, a także logo Leica. Jeżeli chodzi o specyfikację samych aparatów, spodziewamy się prawdopodobnie przysłon f/1.8 i f/2.4 oraz ogniskowych od 16 do 80 milimetrów. Wygląda zatem na to, że rozwijany będzie zarówno teleobiektyw, jak i perspektywa szerokokątna. Ale tak naprawdę to tylko spekulacje, choć wizja pięciokrotnego zoomu optycznego wydaje się być całkiem kusząca.

Na grafikach widzimy trzy wersje kolorystyczne, ale plotki mówią jeszcze o wariancie ciemnozielonym, choć nie wiadomo, czy ten pojawi się w Europie. Wspominają także, że Huawei Mate 20 Pro zostanie wyposażony w technologię bezprzewodowego ładowania, która do tej pory zarezerwowana była tylko dla smartfonów Porsche Design. Technologia bezprzewodowego ładowania ma być najszybsza na rynku, a także umożliwiać doładowywanie słuchawek FreeBuds 2, o czym informowaliśmy Was już kilka dni temu.

Nie pozostało nam nic innego, jak z niecierpliwością wyczekiwać oficjalnej premiery urządzenia, która ma odbyć się 16 października w Londynie.

Grafika główna przedstawia Huaweia Mate 10 Pro, którego recenzję możecie przeczytać >tutaj<

źródło: Winfuture