Już nie tylko P20 i P20 Pro potrafią robić świetne zdjęcia w nocy „z ręki”. Od teraz umie to też Mate 10 Pro

Smartfony Huawei od lat znane są z rewelacyjnego trybu nocnego. Z modelu na model producent podwyższa sobie jednak poprzeczkę i w P20 oraz P20 Pro zaimplementował funkcję, umożliwiającą robienie świetnej jakości zdjęć w nocy „z ręki”, bez konieczności korzystania ze statywu. Inni mogą jej im pozazdrościć, ale właściciele Mate 10 Pro już nie muszą, bowiem właśnie ją dostają w formie aktualizacji.

Proces jej udostępniania dopiero się rozpoczął, więc sukcesywnie na ekranach kolejnych egzemplarzy tego modelu pojawiać się będzie powiadomienie o wykryciu nowej wersji oprogramowania. W tym konkretnym przypadku opisuje ją następujący ciąg liter i cyfr: BLA-L29 8.0.0.145(C432). Paczka z niezbędnymi do instalacji plikami waży 628 MB i w pierwszej kolejności trafia do właścicieli smartfonów z rynku otwartego (tj. ze sklepów).

Reklama

Najważniejszą nowością jest tryb zdjęć nocnych, robionych bez statywu, czyli „z ręki” – jeśli będą one tak dobre (albo chociaż zbliżone do tych z Huawei P20 Pro), to użytkownicy powinni być zachwyceni. Oprócz tego, aktualizacja dodaje również wsparcie dla funkcji VoLTE i VoWiFi, czyli rozmów, przeprowadzanych z użyciem – odpowiednio – LTE i Wi-Fi.

Przy okazji dodano też funkcję polecania aplikacji w folderze Popularne aplikacje w trybie klasycznym i zoptymalizowano wydajność połączeń wideo przy użyciu programu Google Duo.

Dajcie koniecznie znać, czy już zainstalowaliście powyższą aktualizację na swoich Mate 10 Pro, a potem pochwalcie się zdjęciami „z ręki” w nocy – zobaczymy, czy są one tak dobre, jak te, robione przez Huawei P20 Pro!

Źródło: Kasia Pura