Huawei i Xiaomi (podobno) we wrześniu zaprezentują smartfony z zakrzywionymi wyświetlaczami

Zakrzywiony wyświetlacz to kolejny feature, który bardzo szybko zyskuje na popularności. Niegdyś zarezerwowany wyłącznie dla Samsunga i LG, obecnie można go znaleźć również w propozycjach od BlackBerry i Vivo. Co jakiś czas pojawiały się doniesienia, że wszyscy, liczący się na rynku producenci rodem z Państwa Środka również planują zastosować to rozwiązanie w swoich urządzeniach, ale dopiero teraz mamy pierwsze konkrety.

Chińskie źródło donosi, że zarówno Huawei, jak i Xiaomi zaprezentują smartfony z zakrzywionymi wyświetlaczami we wrześniu. W przypadku pierwszego mówi się, że będzie to Mate Edge, natomiast u drugiego Mi Edge lub Mi Note Edge.

Nie oznacza to jednak, że zarówno jeden, jak i drugi stworzy coś podobnego do Galaxy S7 Edge. Na to ma się (podobno) zdecydować tylko Huawei. Xiaomi może natomiast obrać inną „taktykę”. Mówi się, że Mi Edge/Mi Note Edge otrzyma zakrzywiony wyświetlacz, ale nie obustronnie, a podobnie, jak w LG G Flex/G Flex 2. To bardzo interesujące posunięcie, zwłaszcza, że koreański producent nie zamierza w tym roku wypuścić na rynek G Flex 3.

Co ciekawe, już teraz oczekuje się, że Huawei Mate Edge zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy procesor HiSilicon Kirin 950 oraz 4 GB RAM i będzie kosztował 4000 juanów chińskich (około 2420 złotych bez podatku), natomiast Xiaomi Mi Edge/Mi Note Edge – analogicznie – czterordzeniowego Snapdragona 820, 4 GB RAM i aparat 16 Mpix, a to wszystko za cenę 3000 juanów chińskich (około 1820 złotych). Choć jest to bardzo prawdopodobne, to należy do tej informacji podejść z dystansem i poczekać na kolejne przecieki.

*Na grafice wyróżniającej Vivo Xplay 5

Źródło: Business Korea