Huawei WiFi Mesh

Huawei zaszalał z nowościami. Wśród nich monitor, który możesz mieć za złotówkę i słuchawki w świetnej cenie na start

Huawei dziś oficjalnie zaprezentował w Polsce swoje najnowsze produkty. Wśród nich znalazły się słuchawki TWS FreeBuds 4i, zestaw routerów Huawei WiFi Mesh oraz monitor Huawei Display 23,8″. Zdaje się, że wszystkie zostały wycenione całkiem sensownie.

Huawei FreeBuds 4i

Słuchawki nie są wielką nowością (pisaliśmy o nich już w lutym), lecz w końcu dowiedzieliśmy się czegoś więcej nie tylko na temat ich parametrów, ale też o dostępności i cenie.

Huawei Freebuds 4i

Przypomnijmy, że Huawei FreeBuds 4i to dokanałowe słuchawki typu TWS, wyposażone w aktywną redukcję hałasu. Za reprodukcję dźwięku odpowiadają przetworniki o średnicy 10 mm, a za usuwanie dźwięków otoczenia dwa mikrofony w każdej słuchawce.

Wbudowane akumulatory mają po 55 mAh pojemności, która powinna wystarczyć na 10 lub 7,5 godziny słuchania muzyki (odpowiednio bez ANC i z ANC) i 6,5 lub 5,5 godziny rozmów. Etui ma wbudowany akumulator o pojemności 215 mAh – pełne ładowanie słuchawek zajmuje 60 minut, a po 10 minutach można liczyć już na 4 godziny pracy.

Prawdziwie okazyjna wydaje się być jednak cena, którą producent ustalił na 349 złotych, jednak w okresie od 22 marca do 2 kwietnia można je będzie nabyć już za 249 złotych.

Huawei WiFi Mesh

Kolejną nowością jest system Huawei WiFi Mesh – o zaletach systemów mesh nie trzeba mówić nikomu, kto próbował zbudować dobrze działającą sieć WiFi w dużym domu na bazie urządzeń od operatora.

Huawei WiFi Mesh

System oferowany przez Huawei składa się z dwóch lub trzech urządzeń i jest zgodny z WiFi 5. Dostępne są trzy pasma – jedno w zakresie 2,4 GHz oraz dwa w zakresie 5 GHz, o łącznej przepustowości 2200 Mbps (2,4 Ghz – 400 Mbps + 5 GHz – 2 x 866 Mbps). Poszczególne satelity komunikują się na jednym z pasm 5 GHz, drugie pozostawiając do dyspozycji użytkownika i nie zakłócając pracy podłączonych urządzeń końcowych.

Huawei WiFi Mesh

Konfiguracja sieci jest uproszczona, a do jej przeprowadzenia służy aplikacja Huawei AI Life, dzięki której z uruchomieniem Huawei WiFi Mesh poradzi sobie nawet niedoświadczony użytkownik. Ciekawostką jest wyposażenie systemu w zabezpieczenie przed próbą siłowego podłączenia się do sieci poprzez testowanie haseł.

Cena premierowa zestawów WiFi Mesh wynosi 699 złotych za zestaw podwójny i 999 złotych za potrójny.

Huawei Display 238

Huawei Display 23,8″

Ostatnią z nowości jest pierwszy monitor w ofercie producenta, Huawei Display 23,8. Urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników domowych i biurowych, ma wąskie ramki i matową matrycę IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, zajmującą 90% przedniej powierzchni monitora. Monitor obsługuje sygnał HDMI i oraz VGA, może zatem współpracować zarówno z nowym, jak i starszym sprzętem.

Huawei Display 238

Huawei Display 23,8 oferuje kontrast statyczny 1000:1, jasność maksymalną 200 nit, a jego gama kolorów to 72 % przestrzeni barwnej NTSC.

Cena została przez Huawei ustalona na 699 złotych, lecz do 2 kwietnia można go także nabyć w zestawie z Matebookiem D16 za złotówkę.

Monitor gratis do laptopa Huawei!