HiSilicon Kirin (fot. Huawei Global)

A to ciekawe: Huawei będzie sprzedawać procesory Kirin innym producentom

Jeszcze jakiś czas temu mało kto słyszał o procesorach z logo Kirin na pokładzie. Po zaledwie kilkuletniej ekspansji Huawei, te układy funkcjonują świetnie i są z tysiącami użytkowników każdego dnia. Wiele wskazuje też na to, że już niebawem procesory od Huawei będą sprzedawane innym producentom smartfonów.

Kirin, czy też włąściwie HiSilicon Kirin, to firma, która wchodzi w skład imperium Huawei. Nie od dziś wiadomo, że nad chińskim producentem od jakiegoś czasu gromadzą się czarne chmury. Czy tego chcemy czy nie, wojna handlowa między Stanami Zjednoczonymi a Chinami w jakiś sposób wpłynęła na plany wydawnicze marki. Skoro Huawei nie może sprzedawać tak wielu smartfonów, jakby tego sobie życzył, to może pora zmienić taktykę?

Reklama

Kirin 1000 będzie kolejnym przełomem w historii procesorów Huawei

Częścią tej zmiany jest otwarcie rynku procesorów na innych producentów. Nie od dziś wiadomo, że w wielu telefonach znajdujemy zwłaszcza procesory z logo Qualcomma, czasem MediaTeka. Jasne, jest jeszcze Samsung ze swoim Exynosem, jednak chyba tylko Motorola w ostatnim czasie zdecydowała się na zaimplementowanie tego procesora w swoim telefonie. Pozwala to stwierdzić, że – przy odpowiedniej polityce cenowej – Huawei może dość prostym nakładem środków zdominować kolejny rynek.

HiSilicon Kirin 1020 będzie prawdziwym demonem wydajności

O swoją firmę należycie dba też chiński rząd. Ciekawostką, o której mało kto w Europie wie, jest to, że właśnie te procesory napędzają infrastrukturę bezpieczeństwa publicznego, na czele z kamerami, które w Chinach wykorzystuje się dość powszechnie. Najwyraźniej władze Państwa Środka starają się wszystkimi możliwymi sposobami zapewnić płynność działania HiSilicon, które także dość mocno odczuło spadek zamówień ze strony Huawei. W chwili obecnej nie wiadomo, czy firma prowadzi już rozmowy z jakimiś podmiotami.

źródło: GizChina