Huawei szykuje opaskę Band 3e, będącą wariacją na temat Xiaomi Mi Band 3

Tak, jak nie lubię „przecieków” (zwłaszcza tych, które nic nie wnoszą), tak tym razem sama postanowiłam się wziąć za napisanie informacji na temat urządzenia, które nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane. Wydaje się jednak, że jego premiera jest już tuż za rogiem. A mowa o opasce Huawei Band 3e.

Niezawodny w swych przedpremierowych informacjach Roland Quandt, opublikował na Twitterze sporo szczegółów na temat nadchodzącego urządzenia ubieralnego od Huawei. Ma nim być opaska inteligentna Band 3e, która – już po pierwszym spojrzeniu na nią – od razu przywołuje na myśl model od Xiaomi. Wszystko za sprawą wyciąganej z opaski „pastylki”, czyli modułu z najważniejszymi komponentami urządzenia, dzięki któremu całość w ogóle działa.

Reklama

Główną różnicą pomiędzy Huawei Band 3e a Xiaomi Mi Band jest fakt, że ten pierwszy model będzie miał pasek o standardowym zapięciu (jak w zegarkach), natomiast drugi ma pasek z systemem otworów na klips (który uważam za gorszy, gdyż łatwo rozpina się przy bardziej energicznych ruchach – a przynajmniej w moich rękach).

Wracając jednak do samej opaski Band 3e. Za jej czas pracy ma być odpowiedzialny akumulator o pojemności 77 mAh, mający pozwolić na pracę do nawet 21 dni. W trybie standardowego użytkowania ma wytrzymywać do 12 dni, natomiast w trybie śledzenia aktywności – do 40 godzin. Oczywiście możemy liczyć na monitorowanie nie tylko aktywności, ale też snu, jak również wyświetlanie powiadomień z telefonu (aczkolwiek nie wiadomo w jak zaawansowanej formie – samej ikony aplikacji, z której pochodzi powiadomienie czy wraz z jego treścią). Opaska będzie też odporna na wodę – do 5 atmosfer. Jej waga to 13,6 g.

Huawei Band 3e ma być dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych, tj. czarnej i różowej, choć wcale nie zdziwię się, jeśli na rynku zadebiutuje ich więcej. Cena opaski ma wynosić 25 funtów, czyli, w prostym przeliczeniu, ok. 115 złotych. Nie będę zaskoczona, jeśli okaże się, że Band 3e doczeka się oficjalnej premiery w dniu prezentacji Mate’a 20 Pro, czyli 16 października.

Zainteresowani?

źródło: @rquandt

https://www.tabletowo.pl/2018/08/26/recenzja-test-xiaomi-mi-band-3/