HTC zaprezentuje One M8i - odświeżonego M8 z ośmioma rdzeniami i lepszym aparatem?
HTC One M8

HTC zaprezentuje One M8i – odświeżonego M8 z ośmioma rdzeniami i lepszym aparatem?

HTC One M8 doczekał się trzech różnych edycji: podstawowej, z Windows Phone i Eye z lepszym aparatem. Z najnowszych informacji Upleaks wynika, że szykuje się jeszcze trzecia: HTC One M8i, będąca odświeżeniem wariantu pierwotnego.

Zacznijmy od tego, co ma ulec zmianie. Przede wszystkim One M8i ma oferować DuoCamera z obiektywem głównym 13 Mpix i dodatkowym 2 Mpix (zamiast 4 Mpix UltraPixel). Z przodu natomiast mamy otrzymać kamerkę 5 Mpix z oprogramowaniem „zoptymalizowanym do selfie”, czyli prawdopodobnie tym samym (lub bardzo zbliżonym) do tego z HTC Desire Eye.

Za działanie smartfona ma odpowiadać ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 615 (4x 1,7GHz + 4x 1GHz) zamiast czterordzeniowego Snapdragona 801. Na jego pokładzie ma się znaleźć ten sam, 5-calowy wyświetlacz o rozdzoelczości 1920 x 1080 pikseli, 2GB RAM, głośniki frontowe BoomSound, NFC, Bluetooth 4.1 oraz akumulator o pojemności mniejszej niż 3000 mAm.

Urządzenie ma być zamknięte w obudowie o tych samych wymiarach, co pierwsza wersja One M8. Wiele zatem wskazuje na to, że M8i będzie wyglądał tak samo.

Jeśli powyższe informacje okażą się prawdziwe, premiery HTC One M8i możemy się spodziewać podczas targów MWC 2015. Wtedy też powinniśmy poznać HTC One M9.

*na grafice tytułowej HTC One M8