Karuzela finansowa w HTC trwa. Raz jest lepiej, raz gorzej, nigdy nie wiesz, co przyniesie nowy miesiąc | Tabletowo.pl

Karuzela finansowa w HTC trwa. Raz jest lepiej, raz gorzej, nigdy nie wiesz, co przyniesie nowy miesiąc

Dołącz do dyskusji 0

Trudno powiedzieć, żeby sytuacja finansowa HTC była stabilna. Są bowiem miesiące zarówno lepsze, jak i gorsze. Dlatego nigdy nie wiadomo, co przyniesie kolejny. Czerwiec okazał się jednak „korzystny”. Możemy też podsumować przy okazji cały drugi kwartał 2017 roku.

W czerwcu 2017 roku HTC odnotowało przychody w wysokości 6,891 miliarda nowych dolarów tajwańskich. Co ciekawe, w porównaniu z poprzednim miesiącem (majem 2017) jest to aż o 52,10% więcej. To pierwszy, tak dobry dla HTC miesiąc w tym (2017) roku. Warto też zauważyć, że uzyskane przychody były również wyższe o 8,38% niż w analogicznym okresie rok wcześniej (tj. maju 2016).

Wyniki finansowe HTC za styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj i czerwiec 2017 roku

Jako że czerwiec to jednocześnie ostatni miesiąc drugiego kwartału, to przy okazji możemy sobie podsumować, jak Tajwańczycy poradzili sobie przez te trzy miesiące, począwszy od kwietnia. Otóż przez ten okres przychody HTC wyniosły łącznie 16,136 miliarda TWD. Jest to więc wynik o wiele gorszy od tego, jaki udało się uzyskać w analogicznym okresie rok wcześniej. W Q2 2016 było to bowiem 18,862 miliarda TWD, czyli blisko trzy milardy TWD więcej!

A jak już jesteśmy w temacie wyników finansowych, to przy okazji warto wspomnieć, że tegoroczny flagowiec HTC, model U11 (pod linkiem jeszcze cieplutka recenzja) według deklaracji producenta sprzedaje się bardzo dobrze. Ba, cieszy się nawet większą popularnością niż jego dwaj poprzednicy, czyli HTC 10 i HTC One M9 (przy okazji możecie zobaczyć, jak ewoluowało nazewnictwo high-endów tej marki).

*Na zdjęciu tytułowym HTC A9 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: HTC Investors

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona