Ważne

HTC U11 sprzedaje się lepiej niż HTC 10 i HTC One M9

Po kolejnym kwartale strat, HTC zobaczyło światełko w tunelu. Według analityków z Exec, HTC U11 sprzedaje się lepiej niż jego poprzednicy: HTC 10 i One M9.

Firma, która kiedyś “rządziła” na rynku smartfonów z Androidem, raz po raz częstuje nas ogłoszeniami o coraz gorszych wynikach finansowych. Tajwańska firma zajmująca się elektroniką ostatnio niemal zawsze odnotowywała kwartalne straty, a jej ostatni flagowy smartfon, choć dobry, był wyceniony dość wysoko, przez co spotkał się ze sporym sceptycyzmem.

Zdaniem Chang Chia-lina, prezesa HTC, nowy model radzi sobie całkiem dobrze. Podczas spotkania z akcjonariuszami firmy powiedział, że U11 sprzedaje się lepiej niż jego poprzednicy: HTC 10 i HTC One M9. I to nawet mimo braku charakterystycznej dotąd dla flagowców HTC aluminiowej obudowy oraz modnych “w tym sezonie” bardzo wąskich ramek.

Chang podkreślił, że zamiast zasypywać rynek mnóstwem urządzeń, firma skupi się na wypuszczaniu trzech-czterech smartfonów rocznie. Łącząc to z minimalizowaniem kosztów operacyjnych, HTC ma nadzieję zwiększyć zyski w nadchodzących kwartałach.

Ponadto prezes Chang dodał, że technologia 5G będzie miała kluczowe znaczenie dla wzrostu przedsiębiorstwa, tak jak 4G dało mu “kopa” kilka lat temu. Rynek wygląda jednak teraz całkiem inaczej: są w nim już okopani duzi gracze o stabilnej pozycji, tacy jak Samsung, więc osiągnięcie sukcesu będzie znacznie trudniejsze niż te kilka lat temu.

Zobacz też:HTC U11 jest już testowany przez Kasię! Możecie zadawać pytania pod tym postem.

źródło: AndroidAuthority

Komentarze

 • stark2991

  Kompletnie tego nie rozumiem. To HTC 10 powinien się dobrze sprzedawać

  • Być może czwarty raz z rzędu ten sam design się już przejadł. Nie ukrywajmy, 10, choć była świetnym smartfonem (nadal jest) nie wprowadzała żadnych innowacji. Tu może ludzie są ciekawi tego ściskania…
   Z drugiej strony, to że Chang mówi może być różnie interpretowane. M9 i 10 nie sprzedawały się jakoś super (w porównaniu z konkurencją), więc poprzeczka dla U11 też nie zawisła pewnie wysoko.

  • U11 powróciło do swoim głośników Boom Sound, to duży + oraz znak rozpoznawalny. Widocznie szkło nie przeszkadza tak bardzo ;) Sam ostatnio się dowiedziałem od kilku osób, że im szkło nie przeszkadza i wygląda o wiele lepiej :)

 • 0001

  Jeśli HTC będzie dalej miało klienta gdzieś odnośnie aktualizacji jak ma do tej pory to sukcesów nie wróżę

  • zalezi

   Akurat oni przyzwoicie aktualizują.

  • YB

   Chyba kupujesz najtańsze modele. Topowe mają bardzo długo aktualizacje. Co więcej, najszybciej na rynku

 • anemusek

  Prezes zamowil bzdetną analizę by moc w ogóle pokazac się inwestorom i wyjsc z takiego spodkania z klejnotami na swoim miejscu. Nikt poważny nie ocenia sprzedaży po jednym miesiącu na rynku.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona