Ważne

HTC sukcesywnie zwiększa przychody. Wkrótce może wyjść z finansowego dołka

Przeglądając sprawozdania finansowe HTC można poczuć się jak na roller coasterze – cały czas jedziemy do góry nogami, ale chwilami da się odnieść wrażenie, że wracamy do właściwej pozycji. Momentami bowiem jest lepiej i słabo, bo słabo, ale jednak gdzieś tam na końcu długiego tunelu tli się światełko. I dojście do niego nie musi oznaczać śmierci marki, a jej nowy początek.

Pierwszy kwartał nie należał do najbardziej udanych w historii HTC, ale w porównaniu z zeszłym rokiem najgorzej wypadł marzec (-79,30%). Od kwietnia zaczął się jednak kolejny trymestr i… jest naprawdę dużo lepiej. Chociaż wciąż jest słabiej niż w analogicznych okresach 2015 roku, to firma notuje wzrosty w porównaniu z poprzednimi miesiącami. W kwietniu wyniósł on 38,78%, natomiast w maju 17,42%. W tym ostatnim zanotowano nawet najmniejszą różnicę w przychodach w zestawieniu YoY Change (-37,41%).

HTC wyniki finansowe styczeń luty marzec kwiecień maj 2016

Oczywiście nie można już krzyczeć Hurra! i otwierać szampana, ale wygląda na to, że w końcu coś się ruszyło i przyszłość HTC powoli przestaje malować się wyłącznie w ciemnych barwach. Wiele zależy od flagowego HTC 10, który jest tegorocznym koniem pociągowym całej marki. Swój udział w ratowaniu finansów mają też gogle Vive.

Osobiście do jeszcze niedawna nie wierzyłem, że niegdysiejszy, tajwański gigant utrzyma się na rynku. Później jednak pojawiła się informacja, że znajdujący się w równie tragicznej sytuacji dział mobilny Sony po wielu przeobrażeniach i całkowitej zmianie strategii w końcu zacznie przynosić zyski. Dlaczego więc to samo miałoby się nie udać HTC? Może mimo wszystko jest jeszcze miejsce dla tej marki i pomimo zaciekłej rywalizacji wciąż utrzyma się na powierzchni?

Źródło: HTC

Komentarze

 • DanSlenders

  Z miesiąca na miesiąc rośnie minimalnie, ale rok do roku jest tragedia.
  Przecież rok temu przychód był prawie dwukrotnie wyższy, a i to było według analityków katastrofą. Teraz jest jeszcze gorzej.

 • Bartosz Wiśniewski

  Wg mnie za wysoko cenią swoje słuchawki

 • Vomit

  Proponuję więcej numerów typu sprzedaż u nas HTC10 Lifestyle w cenie jaką Niemcy płacą za pełnego flagowca.. Dla mnie ta firma jest skończona. Niech zdycha.

  • Urzekła mnie twoja historia

   <i gfff

 • Znając HTC, kiedy poczują wiatr w żaglach, spieprzą co innego ;D

 • LiczySieDystans

  Może w strategii HTC (czytaj szaleństwie) jest metoda tylko my jej nie dostrzegamy. Niemożliwe przecież żebyśmy my znali rozwiązanie ich problemów takie jak ceny z kosmosu czy specyfikacje na rynki odbiegające znacząco od konkurencji itp itd. Przecież to Oni mają super managerów, którzy wiedzą co robią i dlatego takie świetne wyniki rok do roku notują. Touche HTC

 • Czarek Cieślak

  chciałbym tylko dopytać o źródło stwierdzenia, że HTC 10 to koń pociągowy… Czy HTC oficjalnie mówi, że mają najwięcej dochodów ze sprzedaży flagowców? Być może źle rozumiem mechanizmy rynku, ale wydaje mi się, że najwięcej pieniędzy to zarabiają na HTC 626, 620 ew 820 i 825. Będę wdzięczny za odpowiedź :)

  • stark2991

   Nie tylko o sprzedaż tu chodzi ale też o hype, o reklamę jaką robi HTC ich flagowiec. O skojarzenie że skoro HTC 10 taki dobry to inne modele też będą.

   • Linek

    Tak S2 wychnęła Sammiego na szczyt. OD niego ludzie zaczęli mówić o dobry Samsungach, a nie jak tak Avilla muli, to Corby to szajs itd.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona