fot. Tabletowo.pl

HTC U11 Life śmiga już na Androidzie 9.0 Pie. Albo raczej: w końcu

Lista smartfonów, które czekają na aktualizację do Androida 9.0 Pie, jest baaardzo długa. Teraz można jednak z niej wykreślić HTC U11 Life, ponieważ ten model już otrzymał update do najnowszego wydania systemu operacyjnego od Google.

Na wstępie warto przypomnieć, że HTC U11 Life jest członkiem programu Android One, a do tego zadebiutował na rynku z Androidem 8.0 Oreo na pokładzie, którego integralną częścią jest wsparcie dla Project Treble. Obie te rzeczy powinny przełożyć się na niemal natychmiastową aktualizację do Androida 9.0 Pie. W praktyce smartfon musiał jednak trochę poczekać na nową wersję systemu operacyjnego.

Reklama

Proces udostępniania Androida 9.0 Pie dla HTC U11 Life rozpoczął się na przełomie listopada i grudnia 2018 roku. Egzemplarz naszego Czytelnika otrzymał aktualizację kilka dni temu, więc stosunkowo szybko dotarła ona do Polski. Mimo wszystko nie zmienia to faktu, że smartfon ten i tak musiał poczekać dłuższą chwilę, ponieważ Google zaprezentowało najnowsze wydanie swojego systemu operacyjnego 6 sierpnia 2018 roku, a więc cztery miesiące temu.

Opieszałość HTC w udostępnieniu Androida 9.0 Pie dla HTC U11 Life dodatkowo podkreśla fakt, że HMD Global znacznie szybciej rozesłało nową wersję oprogramowania właścicielom Nokii 7 Plus – smartfon dostał aktualizację już pod koniec września 2018 roku, czyli ponad dwa miesiące temu!

W przypadku HTC U11 Life aktualizacja do Androida 9.0 Pie waży ~700 MB, a więc stosunkowo niewiele. Co jednak trochę zaskakujące, wraz z nową wersją oprogramowania HTC nie udostępniło nowszych poprawek zabezpieczeń Androida – zarówno przed, jak i po przeprowadzeniu całego procesu są one datowane na 1 października 2018 roku (a – przypominam – mamy już grudzień).

HTC U11 Life z Androidem 9.0 Pie (fot. Przemek D.)

Nasz Czytelnik zauważył, że HTC U11 Life po aktualizacji do Androida 9.0 Pie pracuje dłużej na pojedynczym ładowaniu niż wcześniej. W aplikacji aparatu pojawił się też tryb profesjonalny jak w HTC U Ultra. Przemkowi podoba się także tryb ciemny z kontaktach, telefonie i wiadomościach.

Ogólnie fajnie więc, że HTC U11 Life dostał aktualizację do Androida 9.0 Pie, lecz mimo wszystko właściciele tego modelu mogą czuć się rozczarowani, że musieli na nią czekać aż tak długo. Przynależność do programu Android One i wsparcie dla Project Treble powinny bowiem maksymalnie skrócić czas od premiery nowego systemu do jego udostępnienia użytkownikom.

Dzięki Przemek za info i screena!