Co ma Nokia 7 Plus, czego nie ma większość smartfonów z Androidem? Aktualizację do Androida 9.0 Pie

Aktualizacje. Temat rzeka. Większość smartfonów z Androidem może pomarzyć o więcej niż jednej, chociaż faktem jest, że producenci przykładają do tej kwestii coraz więcej uwagi. W statystykach dystrybucji poszczególnych wersji Androida 9.0 Pie wciąż nie istnieje, ale być może aktualizacja dla Nokii 7 Plus pomoże mu pojawić się w tabelkach. Model ten właśnie otrzymał bowiem oficjalny, stabilny update od producenta.

Co jakiś czas zastanawiam się, czy faktycznie warto czekać na aktualizacje do nowszych wersji systemu, jeśli wgrana fabrycznie działa naprawdę dobrze. Nierzadko bowiem się zdarza, że urządzenia pracują zauważalnie gorzej pod kontrolą świeższego wydania Androida. Dodatkowo, kiedy system „przykryty” jest nakładką producenta, poważniejsze zmiany najczęściej trudno dostrzec na pierwszy rzut oka.

Reklama

W przypadku Nokii 7 Plus sytuacja wygląda nieco inaczej, ponieważ smartfon pracuje pod kontrolą „czystego” Androida, więc użytkownicy od razu zauważą wszystkie nowości. Szczególnie, że już samych wizualnych Android 9.0 Pie przynosi bardzo dużo, z nowym paskiem nawigacyjnym na czele. Proces udostępniania aktualizacji właśnie się rozpoczął, aczkolwiek w pierwszej kolejności trafi ona do 10% wszystkich użytkowników, a dopiero później do całej reszty.

Aktualizacja do Androida 9.0 Pie dla Nokii 7 Plus udostępniana jest bezprzewodowo, kanałem OTA (Over-The-Air), więc smartfon sam poinformuje, kiedy tylko ją wykryje. Paczka z niezbędnymi do przeprowadzenia całego procesu plikami waży 1471,3 MB, a najnowsza wersja oprogramowania nosi oznaczenie V3.22C.

Na koniec warto przypomnieć, że właściciele Nokii 7 Plus mogli testować Androida 9.0 Pie już od maja 2018 roku. Producent zwlekał jednak z udostępnieniem stabilnej wersji nowego systemu, ponieważ miał z nią jakieś problemy. Na szczęście udało się je rozwiązać, dzięki czemu model ten stał się pierwszym smartfonem w portfolio HMD Global, który otrzymał aktualizację do najnowszego wydania Androida i pierwszym z nim na pokładzie w ogóle. Pozostaje mieć nadzieję, że pozostałe urządzenia także nie będą musiały na nią czekać zbyt długo.

Źródło: @sarvikas