HTC pracuje nad tabletem z Windows 8 | Tabletowo.pl

HTC pracuje nad tabletem z Windows 8

Dołącz do dyskusji 0

Niezwykle ciekawą informacją podzielił się dziś Eldar Murtazin, rosyjski guru telefonów komórkowych mający dostęp do informacji z pierwszej ręki. Według dziennikarza, firma HTC rozpoczęła prace nad tabletem z nowym systemem operacyjnym Windows 8 oraz procesorem o architekturze ARM, najprawdopodobniej stworzonym przez Qualcomm.

Zastanawialiście się, dlaczego sercem tabletów HTC Flyer i Jetstream jest jednostka Snapdragon, a nie popularniejsza Nvidia Tegra? Otóż Qualcomm, twórca układów Snapdragon, jest właścicielem wielu akcji tajwańskiego producenta HTC i ma wpływ na decyzje o jego planach.

Szczegóły na temat tajemniczego urządzenia HTC z Windows 8 nie są znane, podobnie jak szacowana data jego prezentacji i premiery rynkowej. Niemniej jednak, wiemy, że w stajni HTC dzieje się coś, na co warto czekać.

Na koniec jeszcze jedna informacja, którą Eldar Murtazin opublikował na Twitterze: system Windows 8 pozwala na około 4 godziny pracy na urządzeniach z procesorem Intel. W tej chwili nie ma to dla nas większego znaczenia, ponieważ znakomita większość tabletów pracuje w oparciu o jednostki ARM, lecz, biorąc pod uwagę ambitne plany Intela, sytuacja wkrótce może się zmienić i dobrze wiedzieć, jak najnowsze dziecko Microsoftu się prezentuje w tym świetle.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona