HTC ograniczy liczbę tabletów w 2012 roku - Tabletowo.pl

HTC ograniczy liczbę tabletów w 2012 roku

Tabletowo.pl HTC ograniczy liczbę tabletów w 2012 roku Ciekawostki Nowości

Niestety, czwarty kwartał 2011 roku nie wszystkim przyniósł oczekiwane zyski (w przeciwieństwie do Apple). Do zawiedzionych firm należy tajwańskie HTC, które po raz pierwszy od dwóch lat odnotowało spadek zysku. W tym wypadku nie był on mały, gdyż wynosił 26%.

W wywiadzie dla Mobile Magazine, Phil Roberson – szef brytyjskiego oddziału HTC – poinformował o zmianie strategii firmy. Kluczem do sukcesu ma okazać się powrót do wcześniejszej taktyki, której główną zasadą była różnorodność i innowacyjność, a nie ilość wprowadzanych na rynek produktów. Za błąd uznał tak wiele podobnych do siebie modeli smartfonów, których premiera odbyła się w 2011 roku. W związku z czym w 2012 roku ograniczy liczbę high-endowych urządzeń, chcąc w ten sposób zaproponować swoim klientom „coś naprawdę wyjątkowego”.

Jeśli tajwański producent chce ograniczyć liczbę modeli smartfonów, pewnie jesteście ciekawi co z tabletami sygnowanymi logo HTC. Otóż, Phil Roberson zapewnia, iż nie wycofają się z tego sektora rynku, mimo skupienia swojej uwagi na urządzeniach wyposażonych w mniejsze wyświetlacze.

Dotychczas spod skrzydeł firmy HTC wyszły tylko dwa modele: Flyer i Jetstream. A skoro chce ograniczyć ich liczbę w 2012 roku, to… wiele wskazuje na to, że doczekamy się premiery jednego tabletu. Ale czy dobre rozwiązanie? Piszcie, co o tym myślicie.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona