HTC Flyer w sprzedaży w Europie. Podobno także w Polsce (update)

Fajnie jest się dowiedzieć o wprowadzeniu do sprzedaży w swoim kraju tabletu ze strony obcojęzycznej, zamiast od firmy PR-owej obsługującej daną firmę w Polsce… Tcmagazine poinformował, że HTC Flyer trafił dziś do sprzedaży w czternastu krajach Europy. Co ciekawe, wśród nich jest wymieniana także Polska.

14 krajów, w których można już kupić to urządzenie: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Grecja, Portugalia, Dania, Norwegia, Szwecja, Czechy, Węgry, Rumunia i właśnie Polska. Ciekawe… ;)

Cena HTC Flyer wynosi 499 euro (WiFi, 16GB) lub 649 euro (WiFi, 3G, 32GB). W Polsce tablet ma kosztować 3199 złotych – przynajmniej taka informacja widnieje w polskich sklepach internetowych Vobis, Euro czy Komputronik. Niestety, wciąż sprzedaż nie jest prowadzona i widnieje komunikat „wkrótce w ofercie”, „sprzedaż w I połowie czerwca” bądź „towar niedostępny”. Natomiast na stronie producenta można dokonać zamówienia z rezerwacją, ale na temat daty debiutu w Polsce nie ma ani słowa.

Być może jeszcze dziś otrzymamy oficjalną informację od HTC, że tablet faktycznie trafił do sprzedaży – wtedy na pewno o tym poinformujemy. Ale skoro wspomniane sklepy mają datę rynkowej premiery przewidzianą po pierwszym czerwca, to raczej nagle nie stanie się to 13 maja… Ale nigdy nic nie wiadomo.

A, i najważniejsze. Jakiś czas temu pojawiły się różne dziwne informacje na temat tego, że rysik trzeba będzie kupić osobno. Dla wszystkich, którzy się tym przejęli, mam dobrą wiadomość, potwierdzoną przez polski oddział HTC: rysik w Polsce na pewno będzie dołączany do zestawu.

HTC Flyer pracuje w oparciu o Androida Gingerbread z nakładką HTC Sense (z perspektywą aktualizacji do Honeycomb), a za jego działanie odpowiada procesor Qualcomm o taktowaniu 1,5 GHz. Na jego pokładzie znalazło się miejsce dla ekranu 7″ (1024 x 600 pikseli), aparat 5 Mpix, WiFi oraz baterii, mającej pozwalać na 4 godziny odtwarzania wideo. Więcej na temat jego parametrów technicznych znajdziecie tutaj.

AKTUALIZACJA:

Jak widać na powyższym screenie, HTC Flyer można już kupować za pośrednictwem strony HTC. Jak na razie jest dostępna wyłącznie wersja z 3G i 32GB pamięci.

źródło