HP szykuje swój pierwszy tablet z Androidem (i Tegrą 4)? - Tabletowo.pl

HP szykuje swój pierwszy tablet z Androidem (i Tegrą 4)?

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl HP szykuje swój pierwszy tablet z Androidem (i Tegrą 4)? Nowości Plotki / Przecieki

Przygoda Hewlett-Packard z rynkiem tabletów jest niezbyt długa, ale jakże burzliwa. Dotychczas HP można kojarzyć przede wszystkim z tabletem TouchPad z systemem WebOS, który w pewnym momencie był wyprzedawany za 99 dolarów, a także biznesowym tabletem z Windows 8: ElitePad 900 i hybrydami: Envy X2 i EliteBook Revolve. Jak widzicie, żadne dotychczasowe urządzenie HP, które by nas mogło zainteresować, nie działało pod kontrolą googlowskiej platformy mobilnej Android. Wiele wskazuje na to, że niebawem sytuacja ta ulegnie zmianie.

Z najnowszych informacji wynika, że HP aktualnie pracuje nad tabletem z Androidem. Żeby tego było mało, jego jednostką centralną ma być czterordzeniowa Tegra 4, która dotychczas nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem ze strony producentów elektroniki (według Digitimes na razie tylko Toshiba wyraziła chęć współpracy z NVIDIĄ przy nadchodzących tabletach z Tegrą 4).

Powyższe wieści pochodzą z „dobrze poinformowanych źródeł”, aczkolwiek nie zostały potwierdzone przez żadnego z przedstawicieli Hewlett-Packard. Co ciekawe jednak, podczas targów MWC 2013 mają się odbywać prywatne spotkania, na których HP ma prezentować za kulisami swoje najnowsze dziecko. Nie spodziewajmy się ujrzeć ten tablet oficjalnie już w Barcelonie – jest to raczej mało prawdopodobne.

Jeśli spekulacje się potwierdzą, premiery urządzenia powinniśmy się spodziewać najwcześniej w okolicy drugiego kwartału 2013 roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona