HP ElitePad 900 – elegancka propozycja z Windows 8

HP ElitePad 900

Firmie Hewlett Packard na rynku tabletów nie wyszło. Na pewno pamiętacie wyprzedawany produkt HP TouchPad (który nigdy nie był dostępny w Polsce) za grosze – dosłownie, 99 dolarów i marnie sprzedające się modele z Windows 7: Slate i Slate 2… Ale ta sytuacja nie zraziła koncernu. Od dłuższego czasu wiemy, że decyzja o wycofaniu się z tego segmentu była podjęta zbyt szybko i pochopnie, przez co ostatecznie nie znalazła odzwierciedlenia w rzeczywistości (a zamiana na stanowisku CEO utwierdziła nas w tym przekonaniu). Dziś HP zaprezentował nowy tablet, przeznaczony dla przedsiębiorców: HP ElitePad 900.

Jeśli uważnie przyglądacie się temu, co dzieje się wśród tabletowych nowości, a co za tym idzie – często zaglądacie na Tabletowo.pl – wiecie, że urządzenie to nie jest nam do końca obce. Otóż w ciągu ostatnich kilku miesięcy tablet pojawiał się w sieci wielokrotnie, oczywiście nieoficjalnie (choćby tu czy tu). Kwestią czasu była więc jego prezentacja. Czego możemy się po nim spodziewać?

HP ElitePad 900 to sprzęt pracujący pod kontrolą Windows 8, wyposażony w 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli o jasności 400 nitów i z Gorilla Glass, którego jednostką centralną jest Intel Clover Trail z 2GB RAM. Dodatkowo oferuje aparat o rozdzielczości 8 Mpix, dysk SSD o pojemności 32GB lub 64GB, slot kart microSD, 3G/4G oraz WiFi. Urządzenie jest eleganckie i, co ważne, otrzymał certyfikat MIL-STD-810G, który świadczy o większej odporności modelu niż pozostałych propozycji na rynku.

HP ElitePad 900 ma zadebiutować, tu niespodzianka, nie pod koniec października, a dopiero w styczniu 2013 roku. Cena urządzenia, na chwilę obecną, nie została zdradzona. Możemy się jedynie domyślać, że do niskich należeć nie będzie.

HP ElitePad 900

źródło

Komentarze

 • Zszywacz

  Procek Intela sugeruje pełną wersję Windowsa 8, ale ta rozdzielczość nie jest wtedy za mała?

 • lexer

  A co ma procek do rozdzielczosci?

  • grah

   Mniej więcej to, że procek sugeruje Windows 8 (nie tablet edition), a tak z kolei miała mieć minimalne wymagania co do rozdzielczości na poziomie 1366×768.

 • Takaszi

  Hmmmm wygląda mi to na biznes klas, pełen W8 i pewnie Office, więc kasy pociągnie, ale co to dla firm.

 • Maxiwriter

  Najwyraźniej MS i reszta robią wszystko aby androidowi nie zaszodzic prezentujac kolejne urzadzenia w zaporowych cenach – szkoda..

 • gosc

  Tył urządzenia = pospolite ruszenie wśród prawników apple…

 • axim

  acer iconia tab w510 jak narazie jest najlepszym wyborem;jesli okaze sie ze faktycznie posiada ekran matowy oraz system zgodny z aplikacjami decktopowymi windows pc to bedzie strzal w 10

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona