HP Opal mniejszym, 7-calowym bratem TouchPad?

Reklama

Jeśli śledzicie Tabletowo.pl od dłuższego czasu, na pewno wiecie, że HP TouchPad, pierwszy tablet tego producenta, nosił nazwę kodową Topaz. Wraz z pierwszymi spekulacjami na jego temat, pojawiały się wieści o drugim, tajemniczym urządzeniu, które dotąd nie doczekało się swojego oficjalnego debiutu. Był nim HP Opal, który znów trafił – całkiem przypadkowo – do sieci.

Jak widzicie na powyższym screenie, nazwa HP Opal pojawiła się na stronie App Catalog wśród urządzeń, które spełniają wymagania jednej z aplikacji. Dziwny jest tylko fakt, że obok pojawiają się kodowe nazwy pozostałych urządzeń HP, zamiast ich rynkowych odpowiedników. I tak, Topaz to TouchPad, Roadrunner – Pre 2, MantaRay – Pre3.

HP Opal ma być mniejszą wersją HP TouchPad. Tablet ma być wyposażony w ekran o przekątnej 7-cali i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli (4:3), dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz oraz system WebOS. Urządzenie ma mieć wymiary 180 x 144 x 13 mm.

1 lipca do sprzedaży wejdzie HP TouchPad, nic więc dziwnego, że producent szykuje prezentację kolejnego modelu. Na razie jednak nie wiadomo kiedy ten moment nastąpi. Według wcześniejszych informacji, rynkowa premiera HP Opal ma mieć miejsce rzekomo we wrześniu. Ciekawe czy poznamy go jako HP TouchPad7 (o czym pisaliśmy tu) :-).

źródło, źródło