Ważne

HP szykuje sześć nowych tabletów?

Pierwszy tablet Hewlett PackardHP TouchPad – nie cieszy się zbytnią popularnością wśród potencjalnych klientów. Świadczy o tym chociażby fakt, iż na łamach Tabletowo.pl pod wpisami o tym modelu pojawia się niewiele komentarzy (w przeciwieństwie do pozostałych). Nie jestem do końca przekonana co jest tego przyczyną – najprawdopodobniej jednak ludzie nie interesują się urządzeniem, które zostało oparte o WebOS – system, na który jest bardzo mało aplikacji – w App Catalog są tylko 973 pozycje (stan na koniec ubiegłego roku). Ale kto wie, może większą popularnością będą się cieszyły kolejne tablety tego producenta – HP złożył wniosek do USPTO (United States Patent and Trademark Office) o przyznanie patentów na sześć nazw, jednoznacznie kojarzących się z pierwszym tabletem firmy – wszystkie bowiem mają w nazwie “TouchPad“.

Do urzędu trafiły wnioski dotyczące poniższych nazw:
TouchPad7,
TouchPadGo,
TouchPadFlex,
TouchPadTwin,
TouchPadGeo,
TouchPadPro.

Na ich temat nie wiadomo zupełnie nic. Jednak na podstawie nazw można co nieco wywnioskować (za tablets-planet.com). I tak, TouchPad7 najprawdopodobniej będzie wyposażony w 7-calowy ekran (TouchPad ma 9,7″), a TouchPadGo będzie ultramobilnym urządzeniem (możliwe, że jeszcze mniejszym niż 7″). TouchPadFlex może być hybrydą tabletu i netbooka – coś na wzór Asusa Eee Pad Transformer, TouchPadTwin – urządzeniem z dwoma ekranami, TouchPadGeo – modelem z zaawansowanymi funkcjami GPS, natomiast TouchPadPro – biznesową propozycją dla wymagających.

Na więcej informacji na temat kolejnych tabletów HP musimy jeszcze trochę poczekać. Osobiście jestem ciekawa czy wszystkie z nich będą pracować w oparciu o WebOS, czy może jednak któryś zaoferuje na przykład Androida – jak myślicie?

źródło

Komentarze

 • Ja bym powiedział że właśnie Pro to będzie tabletowa hybryda (powiedzmy na Win 8). Tak się jakoś utarło (przynajmniej w smartfonach) że pojęcie pro to większa bateria + pełne qwerty ;-)

 • Lost

  Raczej to będzie tylko Web Os. HP wiele zainwestowało w przejęcie Palma, do tego system ten będzie również instalowany na każdym PC produkowanym przez HP w przyszłym roku. Najciekawsze jest to, że największy producent komputerów na świecie wydaje tablet oparty na jednym z najciekawszych systemów i wychodzi z tego totalna klapa. Trudno stwierdzić z filmików na youtubie jak działa Touchpad, jednak na najnowszej prezentacji która się pojawiła widać było że tablet zupełnie sobie nie radzi np. z odtwarzaniem Flasha w przeglądarce. Jest za to wiele plusów, jednak trudno jednoznacznie wydać konkretną opinię bez bezpośredniego kontaktu ze sprzętem. Na to jednak w naszym kraju nie będziemy na razie mieli okazji.

 • Moim zdaniem zakup PalmOSa to był nietrafiony strzał. Gdybym był gościem od przejęć w HP, to właśnie bym się podawał do dymisji. Jeśli by poszli w Andro, zainteresowanie byłoby porównywalne jak w innych tabletach z tym systemem, lub nawet wyższe, bo biznes używa sprzętu HP baaardzo często i z takim sprzętem byłoby mu po drodze. A tak zafundowali sobie przytulną niszę, w której będą siedzieć sami.

  • Maciek

   @kiszka; to zależy w co sie hce strzelać… W czerwcu powoływanie się na małą ilość programów w końcu zeszłego roku to stronniczość. W tabletowie nie lubimy coś WebOS’a. Oj, nie lubimy.
   Ja osobiście jestem zdania że za wcześnie wkładać webOS’a do trumny, ilość a jakość to różne rzeczy. Któ potrzebuje błyskotek tez coś znajdzie na rynku.
   Za wcześnie chyba dla HP na wciskanie się na tłoczny rynek ufoludka… Dobrze że jest duży wybór na rynku tabletów. Chętnie nabyłbym HP z webOS’em i to chyba właśnie 7 calówkę. Jeszcze troche poczekajmy, cierpliwości

 • due

  Nie bardzo rozumiem tezy autora o tym że tablet nie cieszy się zbyt dużą popularnoscią, w sytuacji w której jeszcze nie wszedł do sprzedaży. A już wyrokować o popularnoci tabletu, który przeznaczony jest na razie tylko na rynek amerykański na podstawie komentarzy użytkowników tej strony to chyba przesada.
  Co do webosa HP postawił wszystko na jedną kartę: dzięki tabletom chce przebić się z systemem na rynku i zrobi z niego alternatywę dla Androiad i Apple. Decyzja ryzykowna ale słuszna lepiej spadać z wysokiego konia (proponując klientom włana alternatywę) niż przejechać się z Anroidem tak jak Samsung, Motorola czy Asus.
  W końcu równie dobrze tak jak cztery lata temu nikt nie słyszał o Androidzie, tak za cztery lata rządzić może WebOS, HP ma potencjał jest producentem elektronicznych urządzeń na swiecie, co oczywiscie sukcesu nie gwarantuje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona