(fot. engadget.com)

Laptopy z linii Envy od HP dostaną efektowne wstawki z drewna

Jeśli laptop, to wykonany z plastiku czy aluminium? Czy może jednak bardziej „egzotyczne” tworzywo? Microsoft w urządzeniach Surface stawia na Alcantarę, Asus pokazał laptopa pokrytego białą skórą, a oferta HP poszerzyła się o model posiadający elementy z drewna.

Nowa seria laptopów HP wyróżnia się z tłumu

Większość laptopów wygląda bardzo podobnie. Mamy na rynku smukłe ultrabooki, laptopy gamingowe zdradzające swoje przeznaczenie rozmiarami i stylistyką, bardziej zwykłe i stonowane urządzenia, a także modele mniej lub bardziej przypominające MacBooki. Z tego tłumu postanowiła wyróżnić się firma HP. Tym razem nie wybrano bardziej nietypowych kształtów – producent postawił na stosowane materiały.

Reklama
Envy 17 w wersji „Nightfall Black with Natural Walnut”. (fot. The Verge)

Podczas trwających właśnie targów Computex 2019, zapowiedziano nowe laptopy z linii HP Wood, jak sama nazwa wskazuje, wykonane z drewna. Oczywiście nie dotyczy to całej konstrukcji. Producent wprowadził wyłącznie drewniane wstawki, które umieszczone są w miejscu podparcia rąk. Mimo tego, całość prezentuje się ciekawie i jak już wspomniałem, wyróżnia się z nudnego tłumu prawie identycznych laptopów.

HP Wood – dostępne wersje kolorystyczne

Producent chwali się, że laptopy pokrywa jedyne w swoim rodzaju autentyczne drewno. Nietypowa stylistyka została wprowadzona w modelach Envy 13, Envy 17, Envy x360 13, a także w Envy x360 15. Dostępne są one w trzech głównych wersjach kolorystycznych: Nightfall Black with Natural Walnut (czarna obudowa i naturalny orzech), Ceramic White with White Birch (biała obudowa i biała brzoza) i Natural Silver with Pale Birch (srebrna obudowa i wyblakła brzoza).

Envy 17 w wersji „Natural Silver with Pale Birch”. (fot. The Verge)

HP zaznacza, że oczywiście wzory słojów będą się różnić pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami laptopów. Sercem laptopów, zależnie od wybranej wersji, będą procesory Intel Core nowej generacji lub konkurencyjne układy AMD Ryzen z grafiką Vega.

Envy x360 13 w wersji „Ceramic White with White Birch”. (fot. The Verge)

Nowa seria laptopów HP Wood w sprzedaży pojawi się jesienią tego roku. Ceny nie zostały jeszcze ujawnione – mają zostać podane bliżej premiery. Trzeba przyznać, że pomysł jest interesujący i może trafić do osób, które poszukują bardziej nietypowych konstrukcji.

źródło: The Verge, Engadget