30-lecie Asusa. Firma zaprezentowała jubileuszowe edycje swoich urządzeń, w tym laptopa w białej skórze

Targi Computex na Tajwanie trwają. Asus postanowił podczas tych dni poświęconych technologiom przypomnieć światu, że firma ta istnieje na rynku już 30 lat. W związku z tym zaprezentowano limitowane edycje kilku urządzeń, które mogliśmy poznać w ostatnich tygodniach.

Asus Zenfone 6 Edition 30

W tym roku, zamiast dwóch ogólnodostępnych wersji flagowców (jak to było w przypadku Zenfone’a 5 i 5Z), zobaczyliśmy jednego czołowego przedstawiciela tej smartfonowej linii. Ale z okazji 30-lecia firmy, do podstawowej wersji Zenfone’a 6 dołączyła inna, oznaczona symbolem Edition 30.

Asus Zenfone 6 Edition 30

Specyfikacją nie różni się ona niczym od najwyższej opcji pamięciowej Zenfone’a 6. Ma więc 12 GB RAM-u i 512 GB pamięci wbudowanej. Smartfon będzie wyprodukowany jednak w ograniczonej liczbie egzemplarzy – na rynek trafi jedynie 3000 sztuk. Będzie on oferowany wraz z pakietem VIP oraz 30-miesięczną gwarancją.

O wyjątkowości Edition 30 będzie świadczyć matowe wykończenie obudowy, zawierające w sobie elementy koncentrycznych kręgów inspirowanych filozofią Zen oraz charakterystyczne logo Edition 30. Cena urządzenia nie została ujawniona. Reszta to wypisz-wymaluj Zenfone 6. Pierwsze wrażenia z użytkowania tego smartfona znajdziecie w tekście Bartka Dula, który był na premierze Asusa w Wenecji.

Asus ZenBook Edition 30

Gwiazdą jubileuszu Asusa jest wyjątkowa edycja laptopa ZenBook, którą obito najwyższej jakości włoską skórą i wzbogacono wstawkami z 18-karatowego złota. Na obudowie znajdziemy też widoczne emblematy Edition 30. Ekran ma przekątną 13,3 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. W środku działa procesor Intel Core i7-8565U (8. generacji) oraz układ graficzny NVIDIA GeForce MX250. Do tego mamy 16 GB RAM-u i 1 TB pamięci na dysku PCIe.

Sprzęt wyposażono w baterię 50 Wh, porty USB typu C i typu A, gniazdo HDMI, czytnik kart microSD i gniazdo audio jack. Obsługuje łączność Wi-Fi oraz Bluetooth 5. Asus twierdzi, że laptop powinien być dostępny w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, ale cen nie podaje.

 

źródło: GSMarena, Slashgear, Asus, Liliputing