HP ElitePad 900 - elegancka propozycja z Windows 8 - Tabletowo.pl

HP ElitePad 900 – elegancka propozycja z Windows 8

Tabletowo.pl HP ElitePad 900 - elegancka propozycja z Windows 8 Nowości

Firmie Hewlett Packard na rynku tabletów nie wyszło. Na pewno pamiętacie wyprzedawany produkt HP TouchPad (który nigdy nie był dostępny w Polsce) za grosze – dosłownie, 99 dolarów i marnie sprzedające się modele z Windows 7: Slate i Slate 2… Ale ta sytuacja nie zraziła koncernu. Od dłuższego czasu wiemy, że decyzja o wycofaniu się z tego segmentu była podjęta zbyt szybko i pochopnie, przez co ostatecznie nie znalazła odzwierciedlenia w rzeczywistości (a zamiana na stanowisku CEO utwierdziła nas w tym przekonaniu). Dziś HP zaprezentował nowy tablet, przeznaczony dla przedsiębiorców: HP ElitePad 900.

Jeśli uważnie przyglądacie się temu, co dzieje się wśród tabletowych nowości, a co za tym idzie – często zaglądacie na Tabletowo.pl – wiecie, że urządzenie to nie jest nam do końca obce. Otóż w ciągu ostatnich kilku miesięcy tablet pojawiał się w sieci wielokrotnie, oczywiście nieoficjalnie (choćby tu czy tu). Kwestią czasu była więc jego prezentacja. Czego możemy się po nim spodziewać?

HP ElitePad 900 to sprzęt pracujący pod kontrolą Windows 8, wyposażony w 10,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli o jasności 400 nitów i z Gorilla Glass, którego jednostką centralną jest Intel Clover Trail z 2GB RAM. Dodatkowo oferuje aparat o rozdzielczości 8 Mpix, dysk SSD o pojemności 32GB lub 64GB, slot kart microSD, 3G/4G oraz WiFi. Urządzenie jest eleganckie i, co ważne, otrzymał certyfikat MIL-STD-810G, który świadczy o większej odporności modelu niż pozostałych propozycji na rynku.

HP ElitePad 900 ma zadebiutować, tu niespodzianka, nie pod koniec października, a dopiero w styczniu 2013 roku. Cena urządzenia, na chwilę obecną, nie została zdradzona. Możemy się jedynie domyślać, że do niskich należeć nie będzie.

Tabletowo.pl HP ElitePad 900 - elegancka propozycja z Windows 8 Nowości

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona