smartfon HONOR Magic 6 Pro smartphone
HONOR Magic 6 Pro (źródło: HONOR)

HONOR Magic 6 Pro może wygrać z Xiaomi i Samsungiem… ceną

Dochowywanie tajemnicy nie jest najmocniejszą stroną branży technologicznej. Wygląda na to, że ponownie poznaliśmy ceny urządzeń, które zadebiutują dopiero za kilka tygodni. Tym razem padło na flagowego HONOR Magic 6 Pro.

Magiczny flagowiec HONORA

Najnowszy flagowy smartfon producenta oferować będzie 6,8-calowy wyświetlacz OLED LTPO o rozdzielczości Full HD+ i maksymalnej częstotliwości odświeżania 120 Hz z funkcją dynamicznego dostosowania. W środku znajdziemy flagowy układ mobilny Snapdragon 8 Gen 3. Smartfon otrzyma także autorską nakładkę HONOR – Magic OS 8.0.

Na osobliwej wyspie aparatów z tyłu do dyspozycji użytkownika oddano trzy obiektywy:

  • główny z sensorem 50 Mpix, zmienną przysłoną f/1.4-f/2.0 i optyczną stabilizacją obrazu,
  • ultraszerokokątny 50 Mpix
  • i jedyny w swoim rodzaju peryskop 180 Mpix z 2,5-krotnym zoomem optycznym, 100-krotnym przybliżeniem cyfrowym i OIS.

Na przodzie, w pigułkowatym wycięciu u góry umieszczono natomiast kamerkę do selfie 50 Mpix oraz sensor TOF. Specyfikację uzupełnia akumulator o pojemności 5600 mAh z szybkim ładowaniem o maksymalnej mocy 80 W.

Lepiej niż konkurencja?

Przedpremierowym źródłem ceny HONOR Magic 6 Pro w Europie jest serwis Dealabs, który ostatnio zasugerował również kwoty za nadchodzące flagowe smartfony Xiaomi. Łącząc te informacje z ceną, jaką trzeba wydać na nowe Samsungi, zaczyna robić się ciekawie.

Artykuł zakłada, że Magic 6 Pro wyceniony zostanie w Europie na 1299 euro we Francji i Włoszech. Na Wyspach Brytyjskich urządzenie otrzyma metkę z ceną 1099 funtów. Smartfon będzie dostępny wyłącznie w jednej konfiguracji: 12 GB RAM-u + 512 GB pamięci wewnętrznej i oferowany tylko w kolorach zielonym i czarnym.

Obecny kurs euro podpowiada, że HONOR Magic 6 Pro może kosztować w Polsce ok. 5650 złotych. Jak plasuje się jego cena na tle konkurencji w postaci Xiaomi 14 Ultra i Samsunga Galaxy S24+? Dlaczego akurat tych modeli? Ponieważ Xiaomi nie planuje oficjalnej premiery modelu 14 Pro w Europie, a Galaxy S24 Ultra to jednak sprzęt o ligę wyżej niż flagowiec HONORA.

Skoro szczegóły mamy już za sobą, spójrzmy na oficjalną cenę Galaxy S24+. Najmocniejszy wariant 8 GB + 512 GB kosztuje 6299 złotych. Dealabs sugerowało natomiast 14 lutego, że Xiaomi 14 Ultra w konfiguracji 16 GB + 512 GB zostanie wyceniony na 1499 euro, czyli ok. 6475 złotych.

Magic 6 Pro w kwestii RAM-u może stanąć pomiędzy Xiaomi a Samsungiem, jednak będzie najtańszą propozycją z całej trójki, jeżeli chodzi o flagowy smartfon z dużym ekranem. Oby cena nie była jego jedyną zaletą.