słuchawki Honor Earbuds X7
Earbuds X7 (fot. producenta)

Prawie identyczne. Dwa nowe modele słuchawek Honor

Pod względem kluczowych elementów specyfikacji nie różni ich właściwie nic. W kontekście wyglądu jest nieco inaczej. Dwie nowe pary słuchawek Honor – Earbuds X7 i Earbuds A – doczekały się oficjalnej prezentacji i lada chwila trafią do sprzedaży.

Honor Earbuds X7 oraz Earbuds A – tanie (i dobre?) słuchawki TWS

Firma Honor zaprezentowała dwa nowe modele całkowicie bezprzewodowych słuchawek (TWS). Pomijając cenę, różnice pomiędzy Earbuds X7 a Earbuds A są ledwo zauważalne.

Jedne i drugie to słuchawki o konstrukcji dousznej (a nie dokanałowej) – tego typu rozwiązanie jest mniej popularne, ale też ma swoich zwolenników. Oba modele zostały ponadto wyposażone w 10-milimetrowe przetworniki i procesor DSP HiFi 5.

Jest zatem szansa na całkiem przyzwoity dźwięk. Do tego zintegrowane mikrofony wykorzystują technologię redukcji szumów, dzięki czemu komfort prowadzenia rozmów telefonicznych również powinien być dość wysoki.

Wbudowane akumulatory pozwalają im odtwarzać muzykę przez 9 godzin, a wraz z etui czas pracy między jednym ładowaniem a drugim może dochodzić nawet do 40 godzin. W dodatku 10-minutowe ładowanie zapewniać ma aż 3 godziny grania. Do komunikacji ze źródłem dźwięku wykorzystują natomiast technologię Bluetooth 5.3.

słuchawki Honor Earbuds A
Earbuds A (fot. producenta)

Co jeszcze o nich wiadomo? Ano to, że każda słuchawka waży tylko 3,8 grama. Oba nowe modele cechują się też pyło- i wodoodpornością zgodną z kryteriami standardu IP54.

Cena i dostępność

Nowe słuchawki będą dostępne w sprzedaży od 31 maja, choć na razie tylko w Chinach (i nie jest jasne, czy kiedykolwiek się to zmieni, przy czym poprzednie modele z serii X dało się kupić także poza Państwem Środka).

Jakie będą ich ceny?

Trudno tak naprawdę powiedzieć, z czego wynika ta różnica (ale można przypuszczać, że model X7 zaoferuje jednak nieco lepszą jakość). Wiadomo za to, że te pierwsze występują w zielonej i białej wersji kolorystycznej, a drugie – w niebieskiej i białej. Poza kolorami różnią się od siebie także kształtem etui.