Honor dostarczył na rynek ponad 20 milionów smartfonów w pierwszej połowie 2015 roku

Honor dostarczył na rynek ponad 20 milionów smartfonów w pierwszej połowie 2015 roku

Dołącz do dyskusji 0

Huawei zdołał wspiąć się na podium największych producentów telefonów komórkowych na świecie. Zawdzięcza to swojej firmie-córce, czyli Honor, która zaliczyła ostatnio bardzo duże wzrosty sprzedaży. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy dostarczyła na rynek ponad 20 milionów smartfonów. Gdzie ich urządzenia cieszyły się szczególną popularnością?

Łącznie chiński koncern sprzedał 48,2 miliona urządzeń – z tego ok. 41 procent to modele Honor. Firma-córka wypracowała zysk rzędu 2,63 miliarda dolarów. Taktyka obrana przez producenta z Państwa Środka okazuje się być jak najbardziej słuszna i rzeczywiście owocna – jestem ciekaw, czy podobnie poradzi sobie ZUK od Lenovo.

Do końca roku Honor planuje sprzedać kolejne 20 milionów smartfonów. Zważywszy, że wkrótce do Europy trafi flagowy Honor 7, a do Chin budżetowy 4A, jest to plan do zrealizowania. Wszystkie urządzenia z tej serii cieszyły się ogromną popularnością właśnie na Starym Kontynencie – zasługa świetnego stosunku ceny do oferowanych możliwości przez m.in. Honora 3C, 4X czy 6 Plus.

Warto jeszcze wspomnieć, że Huawei z Honorem zdołali powiększyć swoją sprzedaż o 39 procent rok do roku. Dla porównania rynek powiększył się o skromne 7 procent. Zobaczymy, jak taka sytuacja odbije się na głównych rywalach z tego segmentu, czyli Samsungu oraz Apple. Poza tym szykuje się ciekawa rywalizacja z Xiaomi, Meizu, Lenovo oraz ZTE.

źródło: MENAFN przez Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona