Honor 9X zapowiada się bardzo ciekawie

Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądać przyszłość Huawei, nawet jeśli ostatnio pojawiło się lekko dostrzegalne światełko w tunelu. Wszystko jednak wskazuje na to, że producent optymistycznie patrzy w przyszłość i nie zamierza się poddać, bowiem przygotowuje do premiery nowe smartfony. Teraz na horyzoncie pojawił się kolejny, Honor 9X, który również zapowiada się bardzo ciekawie.

Chociaż Honor produkuje flagowce o bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do oferowanych możliwości (zob. Honor 20 i 20 Pro), to w rzeczywistości najlepiej sprzedają się smartfony z serii Honor Lite i Honor xX. Dla przykładu, w kwietniu 2019 roku producent poinformował, że sprzedał 10 milionów egzemplarzy Honora 8X na całym świecie. Honora 20 Lite można już kupić w Polsce za 1299 złotych, więc teraz czekamy na premierę Honora 9X. A warto, bowiem zapowiada się on naprawdę ciekawie.

Honor 9X – specyfikacja

Póki co wygląda na to, że model ten może być pierwszym smartfonem z nowym procesorem HiSilicon Kirin 720. Na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat tego SoC, ale warto przypomnieć, że bezpośredni poprzednik, tj. HiSilicon Kirin 710, składa się z czterech rdzeni ARM Cortex-A73 2,2 GHz, czterech ARM Cortex-A53 1,7 GHz i układu graficznego ARM Mali-G51 MP4, a do jego produkcji wykorzystywany jest 12-nm proces technologiczny.

Można się więc spodziewać, że w Kirinie 720 Huawei zwiększy taktowanie wszystkich rdzeni, a do tego zastosuje nieco wydajniejszy układ graficzny. Oczywiście nie spodziewamy się rewolucji, sugerując się niewielką zmianą w numeracji, ale zmiany z pewnością będą zauważalne.

Na pokładzie Honora 9X znajdą się także 6 GB RAM i potrójny aparat, w którym główny obiektyw zostanie uzbrojony w sensor o rozdzielczości 24 Mpix, a drugi powinien dysponować obiektywem szerokokątnym. Aparat do selfie i rozmów wideo ma się zaś wysuwać z wnętrza obudowy, jak w Huawei P Smart Z. Jak podaje źródło, ma mieć on rozdzielczość „co najmniej 32 Mpix”.

Honor 9X – cena

Ceny Honora 9X mają się zaczynać w Chinach od 1399 juanów za wersję z 6 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Po bezpośrednim przeliczeniu jest to równowartość ~740 złotych. Z takiego samego poziomu startowały ceny Honora 8X w momencie premiery.

Na razie trudno przewidzieć, czy Honor 9X trafi do Polski, a jeśli tak, to czy będzie pracował na Androidzie, czy pod kontrolą autorskiej platformy Huawei Ark OS. Wszystko zależy od tego, jak rozwinie się (bądź zakończy) spór Stanów Zjednoczonych z Chinami. Jak jednak podaje serwis źródłowy, smartfon zadebiutuje dopiero w trzecim kwartale 2019 roku.

Biały Dom chce „pomóc” Huawei

Biały Dom chce „pomóc” Huawei

*Na zdjęciu tytułowym Honor 8X (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Denisa)

Źródło: CNMO przez Indiashops News