Huawei HiSilicon Kirin
Huawei HiSilicon Kirin (fot. @huaweimobilepl)

Kirin 659 w końcu odchodzi w niepamięć! Zastąpi go Kirin 710, który trafi do średniaków Huawei i Honora

Niezwykle trudnym zadaniem byłaby próba wymienienia wszystkich modeli, które zostały wyposażone w procesor HiSilicon Kirin 659. Huawei i Honor wpakowały go bowiem do ogromnej liczby smartfonów. Na szczęście wkrótce odejdzie on w zapomnienie, bowiem producent właśnie zaprezentował bezpośredniego następcę, jednostkę Kirin 710.

To nie tak, że HiSilicon Kirin 659 jest złym procesorem. Oferuje on zadowalającą wydajność w swojej klasie i spełnia oczekiwania użytkowników, lecz przez to, że Huawei i Honor pakowały go niemal do każdego swojego średniaka (a przynajmniej do zdecydowanej większości), zwyczajnie nam się już przejadł. Podobną sytuację mamy zresztą w przypadku Samsunga i jego Exynosa 7870.

Nareszcie przyszło jednak nowe, czyli Kirin 710. Składa się on z ośmiu rdzeni, ale cztery z nich to wydajne rdzenie ARM Cortex-A73 2,2 GHz, więc można oczekiwać dużo wyższej wydajności. Cztery pozostałe to z kolei energooszczędne rdzenie ARM Cortex-A53 1,7 GHz, których głównym zadaniem jest obsługa mniej wymagających zadań. Całość powstaje przy wykorzystaniu 12-nm procesu technologicznego.

Jak podaje producent, wydajność jednordzeniowa w Kirinie 710 jest wyższa od tej w Kirinie 659 aż o 75%, natomiast wielordzeniowa o 68%. Do tego procesor wspomagają niezależne ISP (Image Signal Processor) i DSP (Digital Signal Processor), które mają zapewnić wysoką jakość zdjęć również w trudniejszych warunkach oświetleniowych i oferować rozpoznawanie scenerii. Nie zabrakło też wsparcia dla bezpiecznego systemu rozpoznawania twarzy.

Oprócz tego, Kirin 710 obsługuje także LTE Cat.12/13 i Dual 4G VoLTE. Pierwszym smartfonem z nim na pokładzie jest Huawei Nova 3i.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/18/premiera-huawei-nova-3i-procesor-kirin-710-specyfikacja-cena/

Źródło: MyDrivers przez GizmoChina