Honor 9 w Polsce - zamiast niższej ceny mało atrakcyjne gratisy w zestawie
Honor 9 (fot. Honor)

Honor 9 w Polsce – zamiast niższej ceny mało atrakcyjne gratisy w zestawie

Zewsząd słychać słowa niezadowolenia i zarzuty, że w tym roku Honor zdecydowanie przesadził z ceną swojego tegorocznego flagowca. I choć producent na pewno jej nie zmieni, to postanowił zachęcić klientów do zakupu Honora 9 pakietem kilku gratisów. Skusicie się?

Przypomnijmy, że Honor 9 ma kosztować w Polsce 2199 złotych. Dla porównania, za Honora 8 na początku trzeba było w naszym kraju zapłacić 1999 złotych, czyli 200 złotych mniej. Różnica nie jest więc jakaś przesadnie wysoka, ale mimo to sporo osób uważa, że cena tegorocznego flagowca sub-marki Huawei jest zdecydowanie wygórowana. Szczególnie, że smartfon w Europie Zachodniej kosztuje 429,90 euro, czyli równowartość ~1830 złotych.

Żeby nieco „ostudzić” tę gorącą atmosferę, Honor postanowił dorzucić do Honora 9 pakiet gratisów. W jego skład wchodzi selfie stick, powerbank o pojemności 5000 mAh, kabel oraz przejściówka z USB Typu C na microUSB. Producent nie podał łącznej wartości wszystkiego, ale tak „na oko” jest to około 200-250 złotych.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Dodam w tym miejscu, dla porównania, że w Europie Zachodniej klienci, którzy kupią Honora 9, dostaną w prezencie opaskę Band 3 o wartości 69 euro oraz możliwość otrzymania dodatkowo zwrotu 30 euro.

Honor 9 będzie dostępny w sprzedaży w Polsce od 1 lipca 2017 roku. Do sklepów trafią trzy wersje kolorystyczne: niebieska, srebrna i czarna. Ogólnie jest jeszcze złota, ale jej w naszym kraju nie uświadczymy. Z informacji, przesłanej przez producenta wynika, że gratisy dostaną wszyscy klienci. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby okazało się, że ich liczba jest ograniczona. Ale to tylko moje podejrzenie, więc nie uznawajcie je za wiążące – czas pokaże.

Źródło: informacja prasowa