Premiera Honora 9 w Polsce już za kilka dni. Cena... wyższa niż pewnie większość z Was oczekiwała
Honor 9 (fot. Honor)

Premiera Honora 9 w Polsce już za kilka dni. Cena… wyższa niż pewnie większość z Was oczekiwała

Nadszedł moment, na który prawdopodobnie czekaliście z niecierpliwością. Poznaliśmy bowiem cenę Honora 9 i jego datę dostępności w Polsce. Niewątpliwie cieszy fakt, że w polskich sklepach urządzenie zadebiutuje już dosłownie za kilka dni. Rozczarowaniem jednak, dla wielu, może okazać się jego cena…

Spekulacje spekulacjami…

Już wczoraj wieczorem pojawiły się informacje, że wcześniej spekulowane kwoty mają okazać się nieprawdziwe. Początkowo bowiem mówiło się o kwocie 459 euro za najtańszą wersję (4 GB RAM / 64 GB pamięci). Tymczasem wczoraj dotarły do nas informacje, z których wynikało, że cena ma być niższa i ma wynosić 429 euro. Podczas premiery w Berlinie okazało się jednak, że ostatecznie w Europie za Honora 9 przyjdzie nam faktycznie zapłacić 429 euro (~1800 złotych). Najbardziej powinno nas interesować, że już niebawem ruszy jego sprzedaż na niemieckim vMall, skąd bezproblemowo można zamawiać sprzęt do Polski. Co istotne, bez żadnych doliczeń VAT-u (w końcu mowa o dystrybucji europejskiej) oraz z gwarancją honorowaną na terenie Polski. Z tego, co wiem, sporo osób korzystało z takiej możliwości zakupu przy okazji Honora 8.

Kiedy polska premiera Honora 9 i jaka będzie jego cena?

Polska cena Honora 9 jeszcze chwilę temu pozostawała niewiadomą. Przypomnę tylko, że dwa lata temu za Honora 7 musieliśmy zapłacić 1699 złotych (ale w konfiguracji 3 GB / 16 GB), natomiast za Honora 8 w zeszłym roku – 1999 zł (tu już 4 GB / 32 GB). Jak słusznie zauważył wczoraj Grzesiek, zeszłoroczne 399 euro w Europie przełożyło się na 1999 złotych w Polsce, co mogło oznaczać, że – idąc podobnym tokiem (doliczając ok. 300 złotych różnicy względem prostego przelicznika euro na złotówki), za Honora 9 przyjdzie nam zapłacić nie 1899 złotych, a ok. 2199 złotych. Gdybym sama miała obstawiać, ile będzie kosztował Honor 9 w Polsce, postawiłabym na kwotę 2099-2199 złotych. Która z nich okazała się ostateczna?

Niestety, ta najwyższa. Honor 9 trafi do sprzedaży w Polsce w cenie wynoszącej 2199 złotych, a będzie go można kupić już od 1 lipca.

Jak się zapatrujecie na Honora 9 znając już jego cenę? Jesteście nim wciąż zainteresowani?

źródło: Honor Polska