Honor 9 prezentuje możliwości fotograficzne i swoją prawdopodobną cenę

Honor 9 prezentuje możliwości fotograficzne i swoją prawdopodobną cenę

Od premiery najnowszego urządzenia marki Honor, dzielą nas jeszcze tylko trzy dni. W sieci sukcesywnie pojawiają się jednak kolejne informacje na jego temat. Teraz możemy zobaczyć zdjęcie, które (prawdopodobnie) zostało wykonane przy jego użyciu, a także spodziewane ceny, w jakich smartfon będzie dostępny.

Zacznijmy jednak od zdjęcia, bowiem ujawnia ono nieco więcej, niż same możliwości fotograficzne chińskiego flagowca. Ciężko mieć do niego jakieś większe zastrzeżenia, zwłaszcza że pochodzi z chińskiego Weibo i co za tym idzie przeszło kompresję. W oczy rzuca się jednak dobre wyeksponowanie pierwszego planu przy rozmazaniu tła.

Honor 9 prezentuje możliwości fotograficzne i swoją prawdopodobną cenę

Zauważyliście pewnie logo, jakie znajduje się w lewym dolnym rogu i na pudełku? Zwróćcie uwagę na dwa kółka, obok cyfry 9. Prawdopodobnie jest to kolejne potwierdzenie tego, że w urządzeniu znajdzie się podwójny aparat – o rozdzielczości 20 i 12 Mpx. A, no właśnie, pudełko. Pewnie nie jest to najważniejszy argument, który bierzecie pod uwagę wybierając telefon, ale trzeba przyznać, że wygląda ono dość elegancko.

Co oprócz tego? Kolejne plotki potwierdzają, że w środku znajdzie się procesor Kirin 960, a więc ta sama jednostka, która napędza Huawei P10. Urządzenie ma być dostępne w dwóch wersjach4 GB/64 GB i 6 GB/128 GB. Co dla wielu z Was może być istotne, Honor 9 wbrew pierwszym informacjom zostanie wyposażony w złącze 3,5 mm. Pojawiają się zresztą plotki, według których w zestawie miałyby się znaleźć wysokiej jakości słuchawki, ale konkretów na ten temat brak.

Spodziewane ceny, w jakich będzie można nabyć urządzenie, rzecz jasna różnią się w zależności od wariantu. Miałyby się one kształtować następująco:

  • 4 GB/32 GB – 370$ (ok. 1380 zł)
  • 6 GB/64 GB – 430$ (ok 1600 zł)
  • 6 GB/128 GB – 500$ (ok 1860 zł)

Oczywiście nie wiemy, na ile podane wyżej kwoty są realne. W Polsce będzie trzeba doliczyć do nich wszelkie podatki. Tak w ogóle, jest spora szansa, że w naszym kraju zobaczymy jedynie najsłabszy wariant, chociaż wcale w tym przypadku nie oznacza to słaby. Nawet jeżeli tak się stanie, to patrząc na zeszły rok i flagowe Honor 8 i Huawei P9 (pod linkiem znajdziecie ich porównanie) znów otrzymamy możliwość zakupu urządzenia na podobnym poziomie do flagowca głównej marki, ale za kilkaset złotych mniej.

*Na grafice wyróżniającej Honor 8

Źródło: Weibo dzięki The Android Soul, Weibo dzięki GSM Arena