Honor 8 nie otrzyma Androida Oreo, ale nie ominą go najnowsze funkcje | Tabletowo.pl

Honor 8 nie otrzyma Androida Oreo, ale nie ominą go najnowsze funkcje

Dołącz do dyskusji 0

Dla większości flagowych urządzeń z 2016 roku przygotowywana jest aktualizacja do Androida Oreo. Pod znakiem zapytania stały jednak dwa smartfony – Honor 8 i Huawei P9. Właśnie dostaliśmy potwierdzenie, że ten pierwszy niestety nie otrzyma uaktualnienia, lecz wcale to nie oznacza, że nie będzie już wspierany.

To, czy Honor 8 otrzyma aktualizację do Androida Oreo, przez długi czas stało pod znakiem zapytania. Najpierw zakładano, że takowego uaktualnienia nie będzie, a chwilę później pojawiły się informacje sugerujące, iż producent jednak przygotowuje nową wersję oprogramowania dla tego modelu. Niestety, okazuje się, że najnowsza odsłona zielonego robocika nie znajdzie się na eksflagowcu Chińczyków.

Jeden z użytkowników Twittera zapytał indyjski oddział Honora, czy Honor 8 dostanie Androida Oreo. Ten mu odpowiedział, że smartfon nie otrzyma aktualizacji ze względu na wynikające ze specyfikacji ograniczenia i niekompatybilność. Zastanawiam się, o jakich tu mowa, bowiem mamy tu do czynienia z urządzeniem flagowym, które nawet dzisiaj, pod względem wydajności, przebija średniopółkową konkurencję. I to bez żadnego problemu. Co ciekawe, poniższy tweet został już usunięty.

Portal Android Police postanowił skontaktować się bezpośrednio z producentem (my też to zrobiliśmy, ale nie dostaliśmy jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ polski oddział sam nie wiedział) i dowiedział się, że Honor 8  nie otrzyma Androida Oreo i EMUI 8.0. To jednak nie oznacza, że ominą go nowości, które pojawiają się w najnowszej wersji systemu. Marka zamierza przeportować nowe funkcje na swojego eksflagowca.

Niestety nie wiadomo, kiedy miałoby to nastąpić. Właścicielom Honora 8 nie pozostaje więc nic, jak dalej cierpliwie czekać. Teraz jednak sytuacja jest już jasna – Androida Oreo i EMUI 8.0 nie dostaną, ale mogą liczyć na nowe funkcje, dostępne standardowo w ósemce.

Co ciekawe, chiński oddział producenta potwierdził, że kupione w Chinach egzemplarze dostaną Androida 8.0 Oreo i EMUI 8.0.

Źródło: Twitter; Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona