To już niemal pewne: Honor 8 nie dostanie aktualizacji do Androida 8.0 Oreo

Aktualizowanie urządzeń do najnowszej wersji Androida to co roku jeden z najgorętszych tematów, więc nic dziwnego, że właściciele flagowych modeli z poprzedniego roku wyczekują oficjalnych potwierdzeń producentów w tej sprawie. Jednym z nich jest Honor 8, który zyskał ogromną popularność, dzięki świetnemu stosunkowi ceny do oferowanych możliwości. Niestety, dla właścicieli tego smartfona nie mamy dobrych informacji.

Członek jednej z większych grup facebookowych o tematyce Androida dodał screenshoty wiadomości, które wymienił z przedstawicielem amerykańskiego działu obsługi konsumenta firmy Huawei. Zapytał go konkretnie o to, czy Honor 8 może spodziewać się aktualizacji do Androida Oreo. Niestety, dostał odpowiedź, że model ten takowej nie otrzyma.

Członek wspomnianej grupy postanowił zapytać również o to, czy Honor 8 dostanie EMUI w wersji 5.1. Co ciekawe, pracownik Huawei odpowiedział twierdząco, co oznacza, że prawdopodobnie w przyszłości model ten otrzyma dosyć sporą aktualizację systemową.

Biorąc pod uwagę fakt, że Honor 8 to urządzenie flagowe z 2016 roku, można być zawiedzionym. Zazwyczaj takowe modele otrzymują duże aktualizacje, czego przykładem może być Samsung Galaxy S6, który aktualnie pracuje na Androidzie Nougat, a zaczynał jeszcze na Androdzie Lollipop. Ważną sprawą jest też sytuacja bliźniaczego Huawei P9, którego użytkownicy – w tym ja – oczekują aktualizacji. Niestety, polski dział wsparcia konsumenta jak na ten moment nie udostępnia żadnych informacji dot. uaktualnień systemowych.

Należy jednak pamiętać, że jest to wersja przedstawiciela amerykańskiego oddziału Huawei. U nas, czyli w Europie, sytuacja może wyglądać kompletnie inaczej. Huawei powiadomił mnie, że wszelkie plany aktualizacyjne udostępni za pośrednictwem Facebooka, więc nie pozostało nam nic innego, jak tylko czekać. I trzymać kciuki, że właściciele Honora 8 ostatecznie dostaną aktualizację do Androida 8.0 Oreo.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

https://www.tabletowo.pl/2016/09/28/recenzja-test-honora-8/

Źródło: Michał JanusGrupa Android Polska