Honor 7 Lite może zagrozić sukcesowi… Huawei P9 Lite

Huawei P8 Lite był i wciąż jest jednym z najlepszych, dostępnych oficjalnie w Polsce, średniaków na rynku. Czas jednak mija, więc musiał i doczekał się następcy w postaci Huawei P9 Lite. A ten ma spore szanse powtórzyć sukces poprzednika, choć na drodze do celu może stanąć mu o kilkaset złotych tańszy… Honor 7 Lite.

Udało nam się uzyskać potwierdzenie od polskiego oddziału Honora, że Honor 7 Lite trafi do Polski w lipcu w sugerowanej cenie, wynoszącej 1099 złotych. Mało prawdopodobne, aby do tej pory Huawei P9 Lite (1299 złotych) zdążył stanieć – za mało jeszcze czasu upłynęło od jego premiery. Będziemy mieć więc do czynienia z zaciętą rywalizacją pomiędzy dwoma smartfonami tej samej marki.

Honor 7 Lite i Huawei P9 Lite są do siebie bliźniaczo podobne, różni je jedynie design oraz materiały, z których wykonano obudowę. Oba natomiast mają takie same wyświetlacze (5,2 cala FHD), ośmiordzeniowy procesor Kirin 650 z Mali-T830, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej (+ microSD), aparaty 13 Mpix i 8 Mpix, LTE, czytnik linii papilarnych, hybrydowy Dual SIM, akumulator 3000 mAh oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow z EMUI 4.1.

Wybór więc wydaje się banalnie prosty. Jednak mimo to bardzo prawdopodobne, że i tak wygra droższy Huawei P9 Lite. Dlaczego? Otóż to twarzą tej marki jest Robert Lewandowski i w marketing pompowane są grube miliony, a przez to jest dużo popularniejsza niż Honor. A wciąż mało kto wie, że ta ostatnia również należy do Huawei i jej produkty charakteryzują się tak samo wysoką jakością.

[total-poll id=156794]

Źródło: własne