Honor 5X to kolejny bestseller Huawei. Sprzedano już ponad 8 milionów sztuk

Do tej pory najlepiej sprzedającym się smartfonem w portfolio Huawei był P8 Lite – Chińczycy w ciągu dziewięciu miesięcy dostarczyli na rynek ponad 10 milionów egzemplarzy tego modelu. Wkrótce jednak rekord ten może pobić Honor 5X.

Przy okazji dzisiejszej premiery Honora 5A Huawei pochwalił się, że do tej pory do rąk klientów trafiło już ponad 8 milionów sztuk Honora 5X. Przypomnijmy, że smartfon zadebiutował oficjalnie pod koniec października 2015 roku, czyli około 8 miesięcy temu. Oznacza to, że średnio każdego miesiąca sprzedawano milion egzemplarzy (w podobnym tempie rozchodził się Mate 8) tego modelu.

Huawei przewiduje, że sprzedaż Honora 5X przekroczy w najbliższej przyszłości 10 milionów sztuk. Jeśli tak się stanie (a zapewne tak się stanie), to smartfon wkrótce zdeklasuje P8 Lite i stanie się najpopularniejszą pozycją z portfolio tego producenta. Ciekawe tylko, na jak długo, ponieważ następne w kolejce są P9 i P9 Plus.

Premiera Honora 5A była okazją do jeszcze jednego podsumowania. Otóż Huawei pochwalił się, że do tej pory dostarczono na rynek już ponad 80 milionów autorskich procesorów Kirin. Nierozerwalnie wiąże się to z ogromnym wzrostem sprzedaży smartfonów tego producenta, które w dużej części napędzane są właśnie przez te układy (m.in. P8, P8 Lite, P9, P9 Plus, P9 Lite).

Źródło: tech.163 przez GSMArena, GizmoChina