smartfon Honor 20
Honor 20 (fot. Honor)

Dobra wiadomość: Honor 20 Pro dostał certyfikat Google

Dziś oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż Honora 20 w Polsce. Niektórzy jednak czekają, aż na polskim rynku zadebiutuje Honor 20 Pro. Możliwe, że smartfon wkrótce pojawi się na sklepowych półkach w naszym kraju, bowiem otrzymał już certyfikat Google, więc producent może wprowadzić go do sprzedaży poza Chinami.

W momencie oficjalnej premiery nie dowiedzieliśmy się, czy smartfony z serii Honor 20 będą dostępne w Polsce. Wyjątek stanowił Honor 20 Lite, gdyż producent od razu rozpoczął jego sprzedaż w naszym kraju. Dziś na sklepowych półkach pojawił się także Honor 20, ale warto wstrzymać się kilka dni z jego zakupem, bowiem na klientów czeka promocja, jakiej jeszcze nasza branża nie widziała.

Takiej promocji jeszcze nie było! Kup smartfon z serii Honor 20, a dostaniesz… bilety na samolot

Honor 20 Pro z certyfikatem Google

Losy modelu z dopiskiem „Pro” pozostawały z kolei wielką niewiadomą – aż do teraz. W repozytorium Google Play, w sekcji Obsługiwane urządzenia, pojawił się bowiem Honor 20 Pro, co oznacza, że smartfon będzie współpracować ze Sklepem Play.

Co ciekawe, jednocześnie okazuje się, że Honor 20 Pro będzie sprzedawany również pod nazwą Huawei Nova 5T Pro, a Honor 20 jako Huawei Nova 5T. To pierwszy taki przypadek, kiedy flagowiec Honora zasili portfolio marki-matki. Nie wiadomo jednak, do jakich krajów trafią modele z logo Huawei na obudowie.

Przy okazji warto też dodać, że brytyjski oddział Honora zapowiedział aktualizację do Androida Q dla wszystkich smartfonów z serii Honor 20, a więc Honora 20, Honora 20 Pro i Honora 20 Lite. Tym samym osoby, które zdecydują się na ich zakup, nie muszą się martwić brakiem aktualizacji do nowszego wydania systemu operacyjnego Google.

Honor 20 Pro – cena

Jeszcze przed oficjalną premierą smartfonów z serii Honor 20 dowiedzieliśmy się od pewnego anonimowego źródła, że Honor 20 Lite ma kosztować w Polsce 1299 złotych, a Honor 20 – 1999 złotych. Informacje te się potwierdziły, dlatego jest wielce prawdopodobne, że za Honora 20 Pro w wersji z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej klientom w Polsce przyjdzie zapłacić 2699 złotych.

Honor 20 Pro – specyfikacja

Premiera serii Honor 20: Lite rozczarowuje, 20 jest OK, a 20 Pro będziecie chcieli kupić

Źródło: Google Play dzięki xda-developers; Trusted Reviews; własne