smartfon Honor 20
Honor 20 (fot. Honor)

Dobra wiadomość: Honor 20 Pro dostał certyfikat Google

Dziś oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż Honora 20 w Polsce. Niektórzy jednak czekają, aż na polskim rynku zadebiutuje Honor 20 Pro. Możliwe, że smartfon wkrótce pojawi się na sklepowych półkach w naszym kraju, bowiem otrzymał już certyfikat Google, więc producent może wprowadzić go do sprzedaży poza Chinami.

W momencie oficjalnej premiery nie dowiedzieliśmy się, czy smartfony z serii Honor 20 będą dostępne w Polsce. Wyjątek stanowił Honor 20 Lite, gdyż producent od razu rozpoczął jego sprzedaż w naszym kraju. Dziś na sklepowych półkach pojawił się także Honor 20, ale warto wstrzymać się kilka dni z jego zakupem, bowiem na klientów czeka promocja, jakiej jeszcze nasza branża nie widziała.

Takiej promocji jeszcze nie było! Kup smartfon z serii Honor 20, a dostaniesz… bilety na samolot

Honor 20 Pro z certyfikatem Google

Losy modelu z dopiskiem „Pro” pozostawały z kolei wielką niewiadomą – aż do teraz. W repozytorium Google Play, w sekcji Obsługiwane urządzenia, pojawił się bowiem Honor 20 Pro, co oznacza, że smartfon będzie współpracować ze Sklepem Play.

Dobra wiadomość: Honor 20 Pro dostał certyfikat Google

Co ciekawe, jednocześnie okazuje się, że Honor 20 Pro będzie sprzedawany również pod nazwą Huawei Nova 5T Pro, a Honor 20 jako Huawei Nova 5T. To pierwszy taki przypadek, kiedy flagowiec Honora zasili portfolio marki-matki. Nie wiadomo jednak, do jakich krajów trafią modele z logo Huawei na obudowie.

Przy okazji warto też dodać, że brytyjski oddział Honora zapowiedział aktualizację do Androida Q dla wszystkich smartfonów z serii Honor 20, a więc Honora 20, Honora 20 Pro i Honora 20 Lite. Tym samym osoby, które zdecydują się na ich zakup, nie muszą się martwić brakiem aktualizacji do nowszego wydania systemu operacyjnego Google.

Honor 20 Pro – cena

Jeszcze przed oficjalną premierą smartfonów z serii Honor 20 dowiedzieliśmy się od pewnego anonimowego źródła, że Honor 20 Lite ma kosztować w Polsce 1299 złotych, a Honor 20 – 1999 złotych. Informacje te się potwierdziły, dlatego jest wielce prawdopodobne, że za Honora 20 Pro w wersji z 8 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej klientom w Polsce przyjdzie zapłacić 2699 złotych.

Honor 20 Pro – specyfikacja

Premiera serii Honor 20: Lite rozczarowuje, 20 jest OK, a 20 Pro będziecie chcieli kupić

Źródło: Google Play dzięki xda-developers; Trusted Reviews; własne