Opóźnienia w Apple. HomePod nie będzie dostępny w sprzedaży przed końcem roku | Tabletowo.pl

Opóźnienia w Apple. HomePod nie będzie dostępny w sprzedaży przed końcem roku

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli ktoś chciał koniecznie przed nowym rokiem sprawić sobie inteligentny głośnik od Apple, bo powiedzmy, dobrze komponuje się na biurku z leżącym obok iPhonem X, to ta sztuka niestety się nie uda. Firma przekazała informację, że nie wywiąże się z obietnicy dostarczenia urządzenia HomePod w grudniu.

Cóż, nawet u Apple nie wszystko idzie zgodnie z planem – a to w najnowszym smartfonie firmy przestaje działać dotyk, a to wydobywają się z niego jakieś podejrzane dźwięki… Ale przynajmniej jest dostępny w sprzedaży, a tego nie można powiedzieć o głośniku HomePod. Choć miał pojawić się iStore’ach w grudniu, najwyraźniej tak się nie stanie.

Rzecznik Apple przekazał redakcji TechCrunch, że proces produkcyjny HomePoda nieco się przeciągnie w czasie:

„Nie możemy się doczekać, kiedy ludzie będą mogli wypróbować HomePod, przełomowy bezprzewodowy głośnik Apple, ale potrzebujemy więcej czasu, zanim będzie gotowy dla klientów. W USA, Wielkiej Brytanii i Australii wysyłkę rozpoczniemy na początku 2018 roku.”

Oczywiście zawsze mądrze jest poświęcić trochę więcej czasu na dopieszczenie urządzenia, zamiast śpieszyć się z produkcją, a później załamywać ręce nad jakąś wadą konstrukcyjną. Z drugiej strony Apple przegapi świetną okazję do rozpoczęcia sprzedaży w najbardziej opłacalnym okresie roku – podczas przedświątecznej gorączki zakupowej. To chyba niezbyt dobre wieści dla tych, którzy chcieli sprawić komuś HomePod w prezencie pod choinkę.

źródło: TechCrunch

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona