Trzask, trzask, bzz, bzz... Takie podejrzane dźwięki wydaje z siebie nowiutki iPhone X - Tabletowo.pl

Trzask, trzask, bzz, bzz… Takie podejrzane dźwięki wydaje z siebie nowiutki iPhone X

Raczej nie zdarza się, aby nowo zaprezentowany high-end nie borykał się z tzw. chorobami wieku dziecięcegoiPhone X nie jest pod tym względem wyjątkiem. Właściciele tego modelu zgłaszają kolejne problemy – tym razem są to nieprzyjemne dźwięki, wydobywające się z głośnika nad ekranem.

Pierwszą, dużą niedogodnością, z jaką spotkali się świeżo upieczeni właściciele iPhone’a X, był zupełny brak lub opóźniona reakcja na dotyk. Problem występuje jednak wyłącznie w sytuacji, kiedy smartfon zostanie wystawiony na działanie niskiej temperatury. Apple na szczęście już pracuje nad jego usunięciem i wkrótce powinno wydać odpowiednią aktualizację. Oby nastąpiło to szybko, bo i u nas zima się zbliża.

Kolejny problem jest o wiele poważniejszy, ponieważ nie leży po stronie oprogramowania, a hardware’u (chociaż – o ironio – także dotyczy wyświetlacza). Świeżo upieczeni właściciele iPhone’a X zgłaszają bowiem, że na ekranie ich smartfona pojawił się cienki zielony pasek, ciągnący się przez całą jego wysokość. W większości przypadków znajduje się on bezpośrednio przy prawej lub lewej krawędzi, ale zdarza się też, że jest on od niej oddalony i „wyskoczył” bliżej środka panelu.

Tutaj na szczęście Apple także nie chowa głowy w piach, jak przestraszony struś, i po przyznaje, że zastosowane w iPhone’ach X wyświetlacze OLED mogą mieć wadę fabryczną. Dlatego każdy użytkownik tego modelu, który się zgłosi do producenta, może liczyć na bezpłatną wymianę smartfona z uszkodzonym ekranem na nowy, pozbawiony tego zielonego paska.

To jednak jeszcze nie koniec problemów, z jakimi muszą się mierzyć świeżo upieczeni właściciele iPhone’a X. Coraz więcej osób zgłasza bowiem, że z umieszczonego nad wyświetlaczem głośnika wydobywają się dziwne dźwięki, przypominające trzaskanie i bzyczenie. „Dobra” wiadomość jest jednak taka, że smartfon sam z siebie tego nie robi – odgłosy słyszalne są wyłącznie w sytuacji, kiedy głośność odtwarzanego dźwięku jest bliska maksymalnemu poziomowi. Gorsza natomiast jest taka, że pojawiają się one zarówno przy słuchaniu muzyki, jak i połączeniach głosowych, alarmie budzika i dzwonku.

Apple na razie nie wydało oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale użytkownicy zgłaszają, że producent wymienia problematyczne egzemplarze na nowe. Póki co jednak nie wiadomo, czy to kwestia wyłącznie oprogramowania, czy może hardware’u – inżynierowie z Cupertino badają każdy przypadek.

Polecamy również:

iPhone X jest pierwszym smartfonem Apple, którego mogłabym używać na co dzień

Źródło: MacRumors

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona