Hewlett Packard się nie poddaje. Poznajcie HP Slate 2 - Tabletowo.pl

Hewlett Packard się nie poddaje. Poznajcie HP Slate 2

Dołącz do dyskusji 0
tablet hp slate 2

Jak zapewne większa część z Was wie, HP TouchPad nie był pierwszym (i przy okazji ostatnim) tabletem Hewlett-Packard. Kilka miesięcy przed premierą tego modelu, firma zaprezentowała swoje urządzenie pracujące pod kontrolą Windows 7 – HP Slate 500, które – nawiasem mówiąc – również nie osiągnęło sukcesu. Mimo ostatnich zapowiedzi, że HP z niecierpliwością czeka na Windows 8, firma zdecydowała się na odświeżenie wspomnianego sprzętu. Poznajcie HP Slate 2.

Firma HP ma sprecyzowanych odbiorców, do których chce trafić wydając ten tablet. Skierowany jest bowiem przede wszystkim do służby zdrowia, przedstawicieli rządu, edukacji, kurierów, sprzedawców i wszelkich przedstawicieli biznesu. Kluczem do sukcesu ma być Windows 7, oferujący te same możliwości, co na pececie. Najprawdopodobniej w momencie premiery Windows 8 będzie go można zaktualizować do najnowszej wersji, aczkolwiek informacja ta nie została potwierdzona przez producenta.

Dan Forlenza, przedstawiciel HP stwierdził, że „HP słucha klientów i poprawia produkt w taki sposób, by najlepiej zaspokajał potrzeby użytkowników biznesowych”. Rzekomo to właśnie sprawiło, że mamy do czynienia z obniżeniem ceny – koszt HP Slate 2 to 699 dolarów (Slate 500 kosztował 799 dolarów). Ale to nie wszystko. Urządzenie posiada nowszy procesor – Intel Atom Z670, mniej pamięci – SSD 32GB oraz klawiaturę Swype. Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy bezpieczeństwo, tablet HP może się pochwalić TPM (Trusted Platform Module) oraz oprogramowaniem Computrace Pro pomocnym w przypadku kradzieży lub zgubienia urządzenia.

HP Slate 2 został wyposażony w pojemnościowy wyświetlacz o przekątnej 8,9″ (1024 x 600 pikseli) z możliwością obsługi zarówno palcem, jak i specjalnym rysikiem, WiFi, Bluetooth, kamerkę VGA, aparat 3 Mpix, slot kart SD, port USB, opcjonalnie 3G. Sprzęt na jednym ładowaniu ma pracować przez sześć godzin.

Najnowszy tablet HP trafi do sprzedaży w listopadzie. Jego cena zaczyna się od wspomnianych 699 dolarów.

tablet hp slate 2 tablet hp slate 2 tablet hp slate 2 tablet hp slate 2 tablet hp slate 2

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona