Hewlett Packard niezdecydowany… Będzie TouchPad z Windows 8?

tablet hp touchpad

Po sierpniowej wyprzedaży tabletów HP można było odnieść wrażenie, że producent więcej nie będzie chciał się pchać na rynek, na którym mu totalnie nie wyszło. Ostatnie informacje ze stajni amerykańskiego producenta okazują się bardzo interesujące i sprzeczne z tym, co zapowiadane było jeszcze za czasów, kiedy jego szefem był Leo Apotheker. Dwa miesiące temu firma oświadczała, że wycofuje się z produkcji sprzętu, a system użyty na HP TouchPad – WebOS – będzie dalej rozwijany (i być może sprzedany). Teraz pojawiły się kolejne już plotki dotyczące faktu, iż HP rzekomo pracuje nad tabletem z Windows 8.

Według najnowszych informacji, pracownicy HP są w trakcie testowania deweloperskiej wersji Windows 8 na tabletach TouchPad. Jeśli proces ten zakończy się pomyślnie, bardzo prawdopodobne, że firma zdecyduje się na wypuszczenie na rynek w przyszłym roku tabletów z Windows 8. Nie jest jednak do końca pewne, czy będzie to nowa partia HP TouchPad, tym razem pracujących w oparciu o Windows 8, czy całkowicie nowy tablet, zaprojektowany od podstaw do współpracy z systemem Microsoftu.

HP TouchPad stworzono z myślą o systemie WebOS. Po klęsce urządzenia (którego wadami była przede wszystkim cena i niewielka ilość aplikacji dedykowanych WebOS) przyszedł czas na możliwość korzystania z Androida, dzięki CyanogenMod 7.1. Czyżby prawdziwą przyszłość miał dać modelowi nadchodzący Windows 8? Raczej skłaniałabym się ku myśli, że HP wyda zupełnie nowy tablet z platformą Microsoftu niż kolejną wersję HP TouchPad ze zmienionym systemem.

źródło