(fot. Tabletowo.pl)

HBO GO wreszcie wprowadza funkcję pobierania filmów i seriali

Czarnobyl, Watahę lub Ślepnąc od świateł można teraz obejrzeć również bez połączenia z internetem. Trzeba jednak spełnić dwa warunki – podstawowy to oczywiście subskrypcja HBO GO, drugi to posiadanie urządzenia z Androidem.

HBO GO z wyczekiwanym trybem offline

Biblioteka HBO składa się z wielu świetnych filmów, seriali i autorskich produkcji. Pod tym względem firma z pewnością nie ma się czego wstydzić, tym bardziej, że autorskie seriale przyciągają miliony widzów i cieszą się uznaniem również u krytyków. Niestety, w porównaniu chociażby z Netflixem, HBO GO ma jedną poważną wadę – gorsze aplikacje, zarówno te na urządzenia mobilne, jak i na telewizory.

Reklama

Na szczęście, HBO zaczyna powoli nadrabiać straty i wprowadza kolejne usprawnienia w mobilnych aplikacjach. W najnowszej aktualizacji dodano długo wyczekiwany tryb offline. Tak, do tej pory osoby opłacające HBO GO nie miały dostępu do tak podstawowej funkcji. Cóż, lepiej późno niż wcale.

(fot. Tabletowo.pl)

Jak czytamy na stronie HBO, funkcja pobierania treści na smartfony i tablety dostępna jest dla Androida 5.0 i nowszych wersji. Użytkownik może pobrać do 25 treści, żeby obejrzeć je offline. Po pobraniu będzie miał 30 dni na rozpoczęcie oglądania.

Jak pobrać filmy i seriale w HBO GO?

W celu pobrania filmu należy go wyszukać w bibliotece HBO GO, otworzyć jego kartę z opisem i następnie kliknąć na przycisk Pobierz. Z kolei w przypadku seriali przechodzimy do interesującej nas produkcji, następnie klikamy na przycisk Pobierz odcinki i teraz wybieramy, które odcinki chcemy zachować w pamięci urządzenia. Należy mieć na uwadze, że aplikacja nie pozwala na wybranie lokalizacji zapisywanych materiałów.

Obecnie funkcja pobierania dostępna jest wyłącznie na urządzeniach z Androidem. Właściciele sprzętu z logo nadgryzionego jabłka muszą jeszcze poczekać – wkrótce powinna pojawić się odpowiednia aktualizacja HBO GO na iOS.

Polecamy również:

HBO GO skraca okres próbny korzystania z usługi do tygodnia

źródło: HBO