(fot. Disney)

Hawkeye chyba naprawdę lubi Pixela 3. I nie może się z nim rozstać

Clint Barton, bardziej znany jako Hawkeye, otrzymał własny serial na platformie Disney+. Bardziej dociekliwi fani w nowym zwiastunie produkcji dopatrzyli się interesującego szczegółu, a mianowanie smartfona z linii Pixel.

Reklama

Pixel w rękach członka Avengers

Zwracacie uwagę na produkty używane przez głównych czy nawet drugoplanowych bohaterów filmów? Muszę przyznać, że mi zdarza się to dość często. Potrafię wychwycić popularne modele smartfonów, laptopów czy samochodów. Wiem, że zazwyczaj mam do czynienia z lokowaniem produktu, ale mimo tego wciąż traktuję obecność konkretnego smartfona czy innego urządzenia jako całkiem interesującą ciekawostkę.

Hawkeye Pixel 3
(fot. Marvel Entertainment, YouTube)

Jako fan takich ciekawostek i Marvel Cinematic Universe, a także po prostu jako geek, nie mogłem przejść obojętnie obok najnowszego zwiastuna serialu Hawkeye i informacji o smartfonie używanym przez Clinta Bartona.

Okazuje się, że bohater, znany z mistrzowskiego posługiwania się łukiem, chyba wyjątkową sympatią darzy Pixela 3. Co ciekawe, z tego modelu korzystał również w filmie Avengers: Endgame. Nie jest jednak pewne, czy mamy do czynienia z tym samym egzemplarzem.

Współpraca z Google? Niekoniecznie

Należy zwrócić uwagę, że smartfon Clinta Bartona nie jest najnowszym urządzeniem w portfolio Google. Został on wprowadzony do sprzedaży w 2018 roku, a więc odczuwalnie wcześniej niż okres kręcenia serialu.

Ponadto, warto zauważyć, że akcja serialu Hawkeye osadzona jest po wydarzenia z Avengers: Endgame, więc mamy co najmniej 2023 rok. Śmiem twierdzić, że w ramach ewentualnej współpracy z firmą Mountain View, główny bohater posługiwałby się przynajmniej Pixelem 5 lub nawet futurystycznym modelem z wyraźnie zaznaczonym logo Google. Takie podejście mogliśmy zobaczyć w innych produkcjach MCU, w których pojawiały się urządzenia Samsunga czy LG.

Oczywiście można tłumaczyć, że „pstryknięcie” wykonane przez Thanosa, które doprowadziło do zniknięcia połowy populacji Ziemi, wpłynęło na działania największych technologicznych gigantów w świecie Marvel Cinematic Universe, ale to raczej dość słaba teoria.

Nie tylko Pixel 3

Wiemy już, że Barton jest prawdopodobnie fanem Pixela 3, ale jakie inne smartfony pojawiały się w MCU? Wśród nich należy z pewnością wymienić modele LG używane przez Tony’ego Starka – np. LG VX9400 czy fikcyjny, przezroczysty smartfon z filmu Iron Man 2.

Natasha Romanoff z kolei, w pierwszych Avengersach, korzystała ze składanego LG Lotus Elite LX610. W produkcjach pojawiły się jeszcze futurystyczne smartfony Samsunga czy vivo, a także HTC One X+ czy Honor 8.