Harman/Kardon Invoke

Harman/Kardon Invoke – domowy asystent z Cortaną Microsoftu

Na rynku domowych asystentów robi się coraz ciaśniej. Harman/Kardon szukuje bowiem swoją propozycję, która – gdy już trafi do sprzedaży – będzie rywalizować bezpośrednio z Amazon Echo oraz Google Home.

Invoke – bo tak nazywa się asystent autorstwa Harman/Kardon – nie zaskakuje specjalnie wyglądem. Jest to podłużna tuba, zwężająca się ku górze, z siateczką dookoła, za którą schowane są mikrofony, aby urządzenie wyłapywało dźwięk z każdej strony. Na górze znajduje się z kolei podświetlana powierzchnia, żeby było wiadomo, kiedy sprzęt jest aktywny.

Reklama
Harman/Kardon Invoke

Najważniejszym „elementem” w Invoke jest jednak jego „dusza”, czyli Cortana. Jest to wirtualna asystentka Microsoftu, która potrafi podobne rzeczy, co Siri Apple czy Google Assistant, czyli reaguje na polecenia i je wykonuje, na przykład podaje pogodę lub zapisuje wydarzenia w kalendarzu, a następnie o nich przypomina. Jest też opcja nawiązywania i odbierania połączeń na Skype.

Niestety, to właściwie wszystko, co wiemy na temat Invoke. Domowy asystent najpewniej zostanie „w pełni” zaprezentowany w tym tygodniu, przy okazji konferencji Build Microsoftu, która potrwa od 10 do 12 maja. Wtedy też powinniśmy poznać cenę tego urządzenia oraz datę wprowadzenia do sprzedaży.

Harman/Kardon Invoke

Na koniec muszę – choć wcale nie chcę – dodać, że nie należy się spodziewać, że Invoke pojawi się w sprzedaży w Polsce. Z prostego powodu – Cortana nie mówi po polsku. Chociaż, skoro Sony może sprzedawać u nas Xperię Ear, to czemu Harman/Kardon swojego domowego asystenta nie? Tylko trzeba będzie gadać do niego po angielsku lub w innym, obsługiwanym języku.

Źródło: Thurrott przez TechChrunch