(fot. Harley-Davidson)

Harley-Davidson zapowiada elektryczne rowery. Niestety, tanio nie będzie

Firma Harley-Davidson, znane przede wszystkim z produkcji motocykli, przedstawiła nowe informacje o planowanych zelektryfikowanych rowerach.

Reklama

Harley-Davidson zaprezentował rowery z silnikami elektrycznymi

Rowery wyposażone w silnik elektryczny zyskują ostatnio na popularności, a na wprowadzenie własnych modeli decyduje się coraz więcej firm. Nie powinno to dziwić, bowiem takie jednoślady mogą okazać się świetnym transportem w zatłoczonych miastach. Po pierwsze, nie stoimy w korkach. Po drugie, nie musimy wkładać aż tyle energii w przejechanie trasy, jak w przypadku klasycznych rowerów.

Harley-Davidson
Mosh/Cty (fot. Harley-Davidson)

Dla osób, które mogą pozwolić sobie na wydanie większej sumy pieniędzy na zelektryfikowany rower, interesującą propozycję przygotował Harley-Davidson. Amerykanie pokazali nowe miejskie rowery, które uwagę zwracają nie tylko stylistyką, ale również oferowanymi możliwościami.

Reklama

Niestety, cena będzie wysoka

Oferta, która dostępna będzie od wiosny 2021 roku, składać ma się z czterech modeli, których ceny będą wynosić od 3399 do 4999 dolarów. Zadaniem zamontowanych akumulatorów i niewielkich silników elektrycznych będzie wspomaganie rowerzysty, który będzie musiał włożyć odczuwalnie mniej wysiłku podczas pokonywania tras.

Harley-Davidson
Rush/Cty (fot. Harley-Davidson)

Każdy z rowerów Harley-Davidsona zostanie wyposażony w silnik mogący generować do 250 W mocy, co ma przełożyć się na możliwość osiągnięcia prędkości do 20 mil na godzinę (około 32 km/h). W przypadku modelu Rush/Cty Speed maksymalna prędkość będzie jeszcze wyższa.

Harley-Davidson
Rush/Cty Step-Thru (fot. Harley-Davidson)

Warto dodać, że nie zabraknie mobilnej aplikacji, która pozwoli na sparowanie roweru ze smartfonem. Połączenie będzie realizowane z wykorzystaniem modułu Bluetooth i pozwoli na podgląd zbieranych danych z poziomu ekranu smartfona. Pojawić mają się jeszcze dodatkowe funkcje, ale Harley-Davidson nie zdradził szczegółów.

Oferta ma przedstawiać się następująco:

  • Mosh/Cty – reklamowany jest jako „rower miejski do zabawy”. Na pokładzie znajdzie się akumulator o pojemności 529 Wh, który zależnie od wybranego trybu jazdy i zaangażowania użytkownika w pedałowanie ma pozwolić na przejechanie od 56 do 168 km. Ma on ważyć niecałe 22 kg.
  • Rush/Cty – pojemność akumulatora wynosi 706 Wh, ale oferowany zasięg jest zbliżony do modelu Mosh/Cty – od 56 do 185 km. Waga wynosi niecałe 27 kg, a zaletą może okazać się dostępny bagażnik.
  • Rush/Cty Step-Thru – mamy do czynienia ze słabszą wersją wspomnianego przed chwilą Rush/Cty, ale w zamian ma on znacznie niżej osadzoną ramę, co dla wybranych osób może być znaczącą zaletą. Akumulator oferuje 529 Wh, zasięg to 48-144 km, a całość waży prawie 27 kg.
  • Rush/Cty Speed – jak sama nazwa wskazuje, zapewni on najwyższą maksymalną prędkość – 45 km/h. Dostępny będzie jednak tylko dla klientów na terenie USA. Pojemność akumulatora wynosi 706 Wh, zasięg to 40-185 km, a całość waży niecałe 27 kg.
Harley-Davidson
Rush/Cty Speed (fot. Harley-Davidson)

Za rower z logo Harley-Davidsona trzeba będzie zapłacić: Mosh/Cty – 3399 dolarów, Rush/Cty – 4449 dolarów, Rush/Cty Step-Thru – 4399 dolarów oraz Rush/Cty Speed – 4999 dolarów.