Google Play Games
źródło: 9to5google

Google Play Games odpali gry z Androida na Windowsie. Zastąpi istniejące emulatory?

Na Androidzie pojawia się masa ciekawych gier, które zarezerwowane są jedynie dla urządzeń mobilnych. Jest wielu graczy, którzy chętnie by sięgnęli po jakiś tytuł, jednak rozgrywka na smartfonie nie sprawia tyle radości w porównaniu z dużym ekranem, komputera czy laptopa. Na konferencji The Game Awards został dziś ogłoszona aplikacja Google Play Games, która może zastąpić najpopularniejsze emulatory Androida.

Google Play Games — zastąpi emulatory Androida?

Na naszych smartfonach z Androidem jest dostępna aplikacja Google Play Games (Gry Google Play), która służy do m.in. synchronizacji osiągnięć, postępu, kontaktowania się z innymi użytkownikami usługi, ukazuje tablice liderów, a także może być domyślnym launcherem gier, gdzie wszystkie zainstalowane tytuły są wyświetlane w jednym miejscu. Google podaje, że w każdym miesiącu jest 2,5 miliarda aktywnych graczy urządzeń z Androidem – na smartfonach i tabletach.

Amazon Appstore
źródło: Microsoft

Producent najwyraźniej chce zwiększyć tę liczbę, wprowadzając gry znane na Androidzie na kolejne urządzenia – tym razem z Windowsem. Jak się okazuje, w następnym roku aplikacja Google Play Games trafi na system Windows (10, 11) jako „natywny” emulator gier stworzonych z myślą o Androidzie. Oczekujemy więc, że dostaniemy sprawdzone, bezpieczne narzędzie, które będzie zoptymalizowane przez samych twórców systemu Google.

Microsoft wprowadził na Windows 11 podobną funkcję, która nazywa się Amazon Appstore, niemniej jednak jest to narzędzie firmy trzeciej, a nie Google. Co więcej, jest ona jak na razie dostępne jedynie dla członków niejawnego programu testów Windowsa 11. „Zwykli” posiadacze komputerów z tym systemem, nie mogą jeszcze z niej korzystać.

Google nie zdradziło większych szczegółów dotyczących aplikacji Google Play Games. Firma przekazała tylko, że więcej informacji pojawi się „wkrótce”. Funkcja ma być udostępniona w następnym roku, ale nie wiadomo, czy czekać na początek, czy może jego drugą połowę.

Czy apka Google Play Games zdetronizuje popularne emulatory oraz czy rozwiązanie będzie popularniejsze niż Amazon Appstore? Zobaczymy!